tiktok logo

Żywiołak w Warszawie / SOLD OUT / / 24.03.2024 / stage2 / 19:00

Szamański klimat i słowiańska mitologia w połączeniu z niezwykłą folk-rockową energią to znak firmowy Żywiołaka i obietnica niezapomnianego wieczoru w VooDoo Club.

Ostatnia płyta zespołu to kolejna artystyczna próba zmierzenia się z wierzeniami praprzodków, świeżość brzmień i radość ze wspólnego muzykowania, którą czuje i docenia publiczność w całym kraju.
Żywiołak w Warszawie VooDoo Club już 24 marca w niedzielę!

***

VooDoo Club [ stage 2 ]
Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A (dawne Bema 65),
01-242 Warszawa

Otwarcie bram: – 19:00
Start koncertu: – 20:00

BILETY: SOLD OUT
Bilety nie będą dostępne na bramce w dniu koncertu

——————-

Wspierają Nas :
Strefa Music Art / Kraken Magazine / Komis Goth Metal Punk

*******************

ŻYWIOŁAK – Alternative folk band from Poland

– FB : https://www.facebook.com/zywiolak
– IG : https://www.instagram.com/zywiolak_band
– YT : https://www.youtube.com/@zywiolakofficial
– TT/X : https://twitter.com/Zywiolak
– BC : https://buycoffee.to/zywiolak
– WWW : http://zywiolak.pl/pl

⚡ Sol Invictus (official video) https://youtu.be/29B2ZyEk1CA
⚡ Bóstwa (official video) https://youtu.be/g1vB3G0KxbE
⚡ Dziadyga (official video) https://youtu.be/NT5-bXQSWy8
⚡ Hela (video) https://youtu.be/odzBA2tpkvI
⚡ O.S.T.R. & World of Tanks feat. Żywiołak – Polska siła (video) https://youtu.be/Kh9UC-GOwHA
⚡ Nieszczęsna kołysanka (The Witcher III: Wild Hunt „Lullaby of Woe” cover) https://youtu.be/NzIlQPTBj3g

Żywiołak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów muzyki folk w Polsce. Grupa ma za sobą dziesiątki występów polskich i zagranicznych i doczekała się statusu „pioniera” folku eksperymentalnego.

Początki zespołu Żywiołak sięgają 2005 roku, kiedy to spotykali się grający wcześniej m.in w Kapeli Ze Wsi Warszawa i ich troLe Robert Jaworski oraz Robert Wasilewski, gitarzysta i współzałożyciel formacji Open Folk. Rezultat tego spotkania, do którego później dołączyły wokalistki Anna Piotrowska, Izabela Byra oraz bębniarz Maciej Łabudzki, utrwalony został w pamięci słuchaczy przez pierwszą EP`kę zespołu – „Muzyka psychodelicznej świtezianki” i album „Nowa ex-tradycja”.

Muzyczne nowatorstwo oraz wyciągnięcie na światło dzienne nieeksploatowanego jeszcze dotąd artystycznie pojęcia „demonologii ludowej”, szybko wprowadziło formację na salony muzyki folkowej i alternatywnej.

Kolejne albumy: „Nowa mix-tradycja”, „Globalna wiocha”, „Muzyka psychoaktywnego stolema”, „Pieśni pół/nocy” i „Wendzki sznyt”, to muzyczne kooperacje w obrębie wielu kolejnych osobowości artystycznych, z których wyłonił się aktualny skład Żywiołaka.
Stanowi go grający niezmiennie m.in na lirze korbowej i fideli renesansowej Robert Jaworski, wokalistka, szałamaistka i flecistka Wiktoria Kwiatkowska oraz gitarzysta basowy i lutnista Kamil Strzyżewski. Ta trójka odpowiedzialna jest finalnie za kształt artystyczny zespołu, który w grudniu 2022 roku oddaje do rąk słuchaczy, poprzedzony m.in utworem „Sol Invictus”, kolejny album zatytułowany „Dekonstrukcja historyczna I”. Tak jak na poprzednich płytach, zespół sięga w nim do przedchrześcijańskich symbolik oraz mało znanych pokładów polskich tradycji.

Na podstawie jeszcze funkcjonujących w folklorze dawnych pieśni świątecznych, zespół podejmuje się trudnego zadania, próby rekonstrukcji istniejących już tylko szczątkowo dawnych mitów słowiańskich.

Nie sposób zapomnieć o sukcesach zespołu które doprowadziły go do swej rynkowej pozycji. A były to m.in. główna wygrana w rockowym konkursie „Młode Wilki”, Grand Prix Festiwalu Nowa Tradycja, Nagroda Publiczności na Festiwalu „Mikołajki Folkowe”, wykorzystanie muzyki zespołu w grze „Wiedźmin II”, nagrania w obrębie gier komputerowych: „Wiedźmin III”, „Word of Tanks” czy „League of Legends”, dzika karta w konkursie Eurowizji oraz dwie nominacje do „Fryderyków”.

Dziś Żywiołak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów muzyki folk w Polsce. Grupa ma za sobą dziesiątki występów polskich i zagranicznych i doczekała się statusu „pioniera” folku eksperymentalnego.

————————————
Osoby poniżej 16 roku życia wpuszczane będą wyłącznie z rodzicem / opiekunem prawnym
Osoby w wieku 16-18 lat będą wpuszczane za pisemną zgodą rodzica / opiekuna prawnego

REGULAMIN KLUBU dostępny pod adresem
https://www.voodooclub.pl/strona/regulamin