X-mas Progfest – Here on Earth / proAge / Believe / 06.12.2018 / stage1 / 19:00

To pierwsza edycja festiwalowa nowej wytwórni płytowej Music & More Records założonej przez Marka Wojtachnię. Wytwórnia skupia zespoły o rożnym gatunku muzycznym, nie tylko art rockowym i progresywnym; tu można przeczytać i zobaczyć więcej: http://mmrecords.pl/

Będziemy cyklicznie organizować festiwale o rożnym zabarwieniu muzycznym. Na debiut wybraliśmy festiwal prog rockowy, wystąpią nie byle jakie zespoły tego gatunku. 🙂

VooDoo Club
Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A (dawne Bema 65),
01-242 Warszawa

Wejście: 19:00
Bilety : kolekcjonerskie w cenie 40 zł.
Do nabycia przez internet na stronie https://shop.mmrecords.pl/ lub w Warszawie w Pubie Wagon ul. Sobieskiego 100A (codziennie od g.17-tej) oraz w dniu koncertu w klubie Voo Doo.

Zagrają:
Here on Earth
proAge
Believe

ZAPRASZAMY!

Here on Earth – Alternative Rock / Prog Rock [ Katowice ]
https://www.facebook.com/pg/hereonearthpl/
http://www.hereonearth.pl

„Do działania inspirują nas setki wydarzeń każdego dnia. Towarzyszą nam emocje – od radości, po smutek. Między tymi dwoma biegunami rozgrywa się ludzkie istnienie, zbliżając się raz do jednego, raz do drugiego. Miliardy zdarzeń każdego dnia, miliardy przeżyć. Nieskończoność, chaos i porządek. To wszystko tu, na ziemi.”

Here on Earth to kreacja opowiadająca o tym, o czym się nie mówi: o rzeczach pomijanych, istniejących gdzieś za opuszczoną kurtyną, rzeczach ulotnych. Chwytamy się zjawisk niedostrzegalnych i niekontrolowanych, które towarzyszą nam w każdej sekundzie. I choć nie zawsze mają one pozytywne oddziaływanie, powodują, że nasze życie jest ciekawsze. Taki przekaz zespół zapoczątkował na swoim debiutanckim albumie In Ellipsis z 2016 roku.

Przekaz ten, konytunuje wydany jesienią 2018 roku, drugi album – Thallium – który opowiada spójną historię otaczającego nas świata, którego to zło jest integralną i niepomijalną częścią.
Pierwszy album, został bardzo ciepło przyjęty przez fanów i krytyków, o czym świadczy prawie wyprzedany nakład 1000 sztuk i na stałe umiejscowił zespół na mapie polskich zespołów progresywnych, co zespół mógł odczuć podczas występu na takich festiwalach jak Festiwal Rocka Progresywnego w Toruniu czy Warsaw Prog Days

proAge – Progressive Rock / Metal [ Będzin ]
https://www.facebook.com/proAgeBand/
http://www.proageband.pl

Zespół proAge konsekwentnie tworzy muzykę stylistycznie trudną do jednoznacznego sklasyfikowania. Większość utworów osadzonych jest w klimatach z pogranicza art rocka i rocka progresywnego. Jednak w repertuarze zespołu sporo jest również utworów ciężkich, zahaczających o progresywny metal, jak i utworów łagodniejszych, klimatycznych i przestrzennych.

Znak rozpoznawczy zespołu to ekspresyjny wokal, niebanalne teksty, pięknie współbrzmiący duet gitara-klawisze oraz solidna sekcja rytmiczna. Zespół ma w swoim dorobku dwie EP-ki, dwa wydawnictwa koncertowe oraz najnowszy album „Odmienny stan rzeczywistości”, wydany przez wytwórnie Lynx Music w polskiej, i angielskiej wersji językowej. Płyty można posłuchać: https://www.youtube.com/watch?v=LZrZhPlzsfU.

Jesień 2018 roku to czas nagrywania nowego koncept albumu „MPD”. Zespół jest półfinalistą konkursu Antyfest 2017 zorganizowanego przez Antyradio. Koncerty proAge są pełne energii i pozytywnej atmosfery, zespół potrafi nawiązać z publicznością więź pozwalającą na wspólne przeżywanie muzyki, zarówno tej wprawiającej ciało w ruch, jak i tej, skłaniającej do wyciszonej refleksji.

Believe – Progressive Rock / Art Rock [ Warszawa ]
https://www.facebook.com/pg/believeband
http://www.believeprog.pl

Believe to zespół malujący dźwiękiem piękne, wielowymiarowe obrazy, w których dźwięki gitary pięknie przeplatają się z urokliwymi dźwiękami skrzypiec, budując pejzaż dla emocjonalnego wokalu. Wszystko to opiera się na ekspresyjnie i barwnie grające sekcji rytmicznej. Muzyka Believe to kalejdoskop dźwięków łagodnych i mocnych, nastrojowych i energetycznych, koncerty tej formacji to wysmakowane muzycznie przedstawienie, dostarczające niezwykłych emocji. Najnowszy album formacji, „Seven Widows” to 7 historii o pożegnaniach i emocjach im towarzyszących opowiedziane dźwiękami rock’a progresywnego.

Muzyki Believe można posłuchać: https://www.youtube.com/watch?v=OIDirQ1dOLI&t=3196s, można też zakupić płytę: https://shop.mmrecords.pl/. W ramach Autumn ProgOut Night będzie można posłuchać nie tylko materiału z płyty „Seven Widows”, ale również nowych propozycji zespołu.


Organizator:
Music & More Records