tiktok logo

Witchmaster, Tortorum / 25.11.2016 / / 19:00

Przeciwnik nadejdzie już tej jesieni, by poderżnąć gardła wszystkiemu, co święte. Wykonawcami boskiej zbrodni będą Witchmaster i Tortorum, które w ramach Antichristus Tour 2016 zagrają w listopadzie dwa koncerty w Polsce. Do Gdańska (24.11) i Warszawy (25.11) zapraszają Ready To Rock i Left Hand Sounds.

Witchmaster (black/thrash metal, Polska)

Mało jest na rodzimej scenie zespołów o równie ikonicznym statusie, co Witchmaster. Członkowie powstałego równe dwadzieścia lat temu w Zielonej Górze składu już u zarania działalności zyskali status piewców zepsucia, perwersji i Diabła. Ociekające bluźnierstwem, śmierdzące siarką i opętane seksualną dewiacją płyty „Violence & Blasphemy” (2000) oraz „Masochistic Devil Worship” (2002) to kamienie węgielne polskiego black thrash metalu. Z kolei koncerty Witchmaster od lat cieszą się złą sławą seansów szaleństwa, przemocy i posłuszeństwa woli Szatana. Po wydanym dwa lata temu, udanym albumie „Antichristus ex Utero” (Osmose Productions), Witchmaster powróci tej jesieni z nowym materiałem. Jego premiera zbiegnie się z pokazami siły na Antichristus Tour, których zespół dopuści się w wyjątkowej konfiguracji personalnej. Fuck off and die!

Posłuchaj jeśli lubisz: Venom, Sodom, Darkthrone, Blasphemy
„Antichristus ex Utero” (video z trasy Dzicz 2014): https://youtu.be/AaeHE5a079k

Tortorum (black metal, Norwegia)

Założona w 2010 r. przez Skyggena (ex-Thunderbolt) i Barghesta (Spearhead) formacja zagra po raz pierwszy w Polsce. Tortorum powstał z jasnym i klarownym zamiarem grania Black Metalu – sztuki Diabła, umożliwiającej duchowe spełnienie. Swoją dotychczasową pozycję, grupa zbudowała na dwóch świetnych albumach – „Extinctionist” (2012) i „Katabasis (2014), wydanych nakładem niemieckiego World Terror Committee. W parze z zaangażowaną muzyką szły koncerty na wybranych scenach w Europie. Po rozstaniu z dotychczasowym perkusistą Dirge Repem (Orcustus, ex-Aura Noir, ex-Enslaved), zespół przegrupował siły i niestrudzenie przystąpił do nagrań kolejnego materiału. Minialbum „Rotten. Dead. Forgotten”, który ukaże się 13 października jest efektem tych zmian: miejsce Repa za bębnami zajął Skyggen, a skład uzupełnił gitarzysta Andreas Fosse Salbu z deathmetalowego Reptilian. Wydawnictwo to również dowód postępującej ewolucji Tortorum: kompozycje stały się bardziej oszczędne, wyrafinowane i transowe. Nie oznacza to bynajmniej utraty radykalizmu: płomień Lucyfera lśni mocniej niż na którymkolwiek wcześniejszym etapie działalności zespołu.

Posłuchaj jeśli lubisz: Mayhem, Thunderbolt, Marduk, Gorgoroth, Watain
„Night of the Witch” z MCD „Rotten. Dead. Forgotten”:https://goo.gl/7scIz5

Antichristus Tour 2016:
Witchmaster & Tortorum

24.11.2016 Gdańsk, Protokultura, g. 19.30
25.11.2016 Warszawa, VooDoo Club, g. 19.30

bilety: http://lhs-booking.8merch.com/

wydarzenie na fb