tiktok logo

VIKING METAL NIGHT: Welicoruss, Valkenrag, Runika, Elforg / 04.06.2016 / / 19:00

WELICORUSS:

Weilcoruss to zespół grający symfoniczny pagan/black metal. Założony został na Zachodniej Syberii w roku 2005 – obecnie członkowie zespołu przebywają w Pradze. Ich muzyka to połączenie symfonicznych aranżacji z potężnymi riffami gitarowymi i black metalową, progresywną perkusją. Zróżnicowanie wokalu (począwszy od growlu, przez scream, na czystych chórach koncząc) sprawia, że muzyka Weilcoruss jest wyjątkowo różnorodna i wyrazista. Tworząc muzykę, teksty i oprawę koncertów muzycy czerpią pełnymi garściami z tradycji północnoruskiej i skandynawskiej. Członkowie zespołu mają ogromne doświadczenie sceniczne i studyjne, dodatkowo bardzo prężnie koncertują. Dotychczas Weilcoruss zagrał na Wolszeit Festival 2015 (Niemcy), Made of Metal 2014 (Czech), Gothroom Festival 2015 (Słowacja), Exit Festival (Serbia), Metal Heads` Mission 2008 (Ukraina). W tym roku zagra na Ragnarok Festival 2016 w Niemczech.
https://www.facebook.com/welicoruss

Valkenrag:
Pochodzaca z Tomaszowa Mazowieckiego horda grająca melodyjny death metal z elementami black metalu i folku, utrzymanego w tematyce wikingów i słowian.
Założona w 2006 roku przez Jorgha i Lorghata formacja w 2008 roku nagrała pierwsze demo ” NordWind”, do którego nakręcono video „Once Captured Priest”. W 2011 z zespołu odszedł Jorgh. W 2013 roku po wielu roszadach, skład Valkenrag ustabilizował się po dojściu Typhusa na gitarze ,Ulfara na basie i Shevca ma bębnach. W tym składzie nakręcono video „Waves of Coming Future” promujące pierwszy długogrający album. W 2015 roku Valkenrag nawiązał współpracę z agencją koncertową Heart of Rock. We wrześniu 2015 Valkenrag wydał nakładem wytwórni Art of The Night Productions pierwszy album „Twilight of Blood and Flesh”. Koniec roku 2015 upłynał pod znakiem promowania nowo wydanego albumu na trasie Autumn Ride Tour razem z Quo Vadis. Przed zakończeniem trasy zespół opuścił Shevcoo, którego wkrótce zastąpił Vallghar z Hellspawn i w nowym składzie Valkenrag wraca do koncertowania.
Do tej pory zespół wystąpił z takimi zespołami jak: Ensiferum,Negura Bunget,Skyforger,Taake,Skalmold,Cruachan,Percival Schuttenbach,Valkyrja, Noctem,Devilish Impressions,Saltus,North,Thy Disease,Unearthly,
https://www.facebook.com/ValkenragBand

Runika:
Zespół z damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Na scenie łączy mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach.
https://www.facebook.com/Runikaband

Elforg:
Młody, rozwijający się zespół folk metalowy, łączący melodie skrzypiec wzorowane na ludowych z gardłowym growlem, szybka gitara, dudniącym basem i piekielna perkusja. Teksty wzorowane są na wierzeniach ludowych, naturze, podróżach i historii.

Bilety:
25/30

wydarzenie na fb