tiktok logo

Torture Fest 2017 / 13.05.2017 / stage2 / 18:00

Zespół Torture of Hypocrisy i CantaraMusic.pl prezentują TORTURE FEST 2017! Zapraszamy na pierwszą edycję festiwalu, która odbędzie się 13 maja 2017r. w warszawskim klubie VooDoo Club na scenie nr 2! Pierwsze 20 osób otrzyma upominek od organizatora imprezy. Podczas wspaniałego wieczoru usłyszycie świetne kompozycje i kawał ciężkiego, technicznego grania okraszony industrialnymi akcentami. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

13 MAJA
WARSZAWA – KLUB VOODOO – SCENA NR 2
START 18:00
CENA BILETU: 20 PLN

Torture of Hypocrisy (Industrial groove metal/Mikołajki)
„Torture of Hypocrisy to grupa założona w 2007 roku w Mikołajkach. Aktualnie zespół promuje swój najnowszy album „RBMK-1000”. Trzeci album Torture of Hypocrisy to w pełni koncepcyjny materiał opowiadający o katastrofie w Czarnobylu. Warstwa liryczna została przygotowana w oparciu o filmy dokumentalne, a każdy utwór jest swoistą próbą opowiedzenia wydarzeń oczami czołowych postaci biorących udział w tragedii. Na albumie gościnnie wystąpił MoozE – autor ścieżki dźwiękowej do kultowej gry „S.T.A.L.K.E.R. – SHADOW OF CHERNOBYL” oraz włoski kompozytor i producent eksperymentalnych sampli – Uzbazur. „RBMK-1000″ to najcięższy materiał zespołu oscylujący w klimatach industrial groove/djent/death metal, pełen rozbudowanych kompozycji. Styl ToH charakteryzuje się dużą dawką groove, surowością riffów oraz nastawieniem na kompozycję i tekstami w języku angielskim. Prasa internetowa niejednokrotnie porównywała stylistykę i brzmienie utworów ToH do zachodniej czołówki takiej jak: Fear Factory, Exodus, Destruction czy Meshuggah.”

https://www.facebook.com/tortureofhypocrisy/

Kontagion (Industrial post metal/Bydgoszcz)
„Zespół powstał w 2007 r. Na pomysł założenia zespołu wpadli Sfenson i Grim, pragnąc tworzyc muzykę inspirowaną dokonaniami takich zespołów jak Fear Factory, Divine Heresy czy Meshuggah. Zespół ma na koncie Epkę „!” z 2008, debiutancką Płytę „[R-!-E]” wydaną w 2011, EPkę p.t. „[R-!-E]/[]|_+”, która ukazała się we wrześniu 2012 poprzez amerykańską wytwórnię Internetową TORN FLESH RECORDS, jak również występy przed takimi kapelami jak LOST SOUL, TRAUMA, HATE, SCHIZMA, ARMAGEDDON, TOXIC BONKERS, TORTURE SQUAD. 22 czerwca 2015 r. zespół wydał swój drugi album p.t. „[R-!-E]LEN+LESS” nakładem polskiej wytwórni INFERNUM MEDIA i wypuścił videoklip do utworu „My Deepest Despise”. Obecne koncerty promują właśnie ten album.”

https://www.facebook.com/Kontagion/

Chasing The Rise (Modern metal/Wilno/Litwa)
„Ten ambitny zespół z Wilna został założony w 2012 r. Ich muzyka jest najlepszą reprezentacją kanonu metalcore. Znalezienie nadziei i ukojenia w rozpaczy – to przesłanie muzyki Chasing The Rise. Każdy utwór jest wyjątkowy, a ich atmosfera zróżnicowana. Chasing The Rise to kawał technicznego grania przy obecności melodii i bez utraty energii. Intensywne, melodyjne gitarowe riffy, masywne, silne podziały rytmiczne i hardcore’owe wokale sprawiają, że kapela jest jedną z najbardziej obiecujących zespołów w krajach bałtyckich.

https://www.facebook.com/ChasingTheRise

Neshorn (Rhino metal/Legionowo)
„NESHORN to zespół wykonujący muzykę zdefiniowaną jako Hetero Core ewentualnie Rhino Metal. Double bass do porzygu, biesiadne riffy, wokal jakby chciał a nie mógł. Ale za to ładni i w koszulach. Srali muchi! Siła rozpędzonego Nosorożca rozjebie Wasze bębenki. Wpierdol i zabawa! Zespół jest w trakcie nagrywania debiutanckiego albumu długogrającego.”

https://www.facebook.com/NeshornPL

Active Core (Progressive thrash metal/Warszawa):
„W muzyce Active Core klasyczne rockowe wątki przeplatają się z thrash a nawet deathmetalowym wokalem oraz progresywną strukturą. Teksty traktują o problemach współczesnego społeczeństwa i duchowych rozterkach, ubierając je w klasycznie metalową formę. Chociaż sam zespół istnieje krótko, tworzą go muzycy o dużym doświadczeniu studyjnym i scenicznym.”

https://www.facebook.com/activecoreband/