The Moon & The Nightspirit (neo-folk, Węgry) + Helroth /unpluged/ / 15.05.2016 / / 19:00

Kickass Bookings zaprasza na pierwszy koncert zespołu The Moon and the Nightspirit w Warszawie!

The Moon and the Nightspirit to pochodzący z Węgier zespół grający muzykę pagan. Został założony w 2003 roku przez Ágnes Tóth oraz Mihály Szabó. Od początku działalności cechą charakterystyczną zespołu poza melodiami inspirowaną kulturą średniowieczną i pogańską był przekaz wizualny, który stanowi dopełnienie ich przekazu muzycznego. Główną inspiracją dla The Moon and the Nightspirit pozostaje Matka Natura.
Zespół wydał pięć płyt – ostatnia „Holdrejtek” ukazała się w sierpniu 2014 r. Nakładem Prophecy Records. The Moon and the Nightspirit występował na wielu znanych europejskich festiwalach – odbył też kilka tras po Europie i Ameryce.
Skład:

Ágnes Tóth – wokal, instrumenty ludowe
Mihály Szabó – gitara
Gábor Végh – perkusja
Gergely Cseh – bas

Jako support zagra akustyczny set zespół:

Helroth
https://www.facebook.com/Helroth

Helroth został założony w grudniu 2012 roku przez trójkę przyjaciół, Marthę, Zapora i Ernesta. W kwietniu 2013 roku grupa udała się na polsko-czeską trasę wraz z słoweńskim zespołem Avven.
W tym samym roku, Helroth wydał swoją pierwszą EP-kę „Wataha” i zagrał razem z Dalriadą, Silent Stream of Godless Elegy i Litvintroll na Folk Metal Harvest Festival w Warszawie.

Wiosną 2014 roku zespół zagrał z Arkoną, Percival Schuttenbach i SSOGE we Wrocławiu i Katowicach. Jesienią Helroth wystąpił na Weltenbaum Festival w Erfurcie (Niemcy) i suportował Eluveitie, Skálmöld i Arkonę na polskiej części ich trasy koncertowej (w Krakowie, Warszawie i Szczecinie).
W 2015 roku Helroth był headlinerem na Medieval Festival w Trokach (Litwa), grał na Ragnard Rock Festival we Francji, a następnie udał się na krótkie tournee we Włoszech i na Słowacji. W październiku zespół wspierał Ensiferum, Skyforger i Metsatöll we Wrocławiu. W grudniu 2015 opublikował teledysk „Wiedźma” zapowiadający wydanie swojego pierwszego LP „I, Pagan”.

Obecny skład:
Michał „Orthank” Lipka – vocal
Martha Gantner – flutes, vocal
Ernest Grabowski-Patela – violin
Jan Machalski – guitar
Cezary „Zapor” Zaporowski – guitar, mandolin
Adam „Morwin” Kłosek – bass, backing vocals
Marcin Ścierański – drums, percussions
Gościnnie:
Marcin Ulatowski – Didgeridoo, overtone singing.

Bilety:
Przedsprzedaż: 30 pln.
W dniu koncertu: 40 pln.

ZAPRASZAMY!!!

wydarzenie na fb