tiktok logo

Steven Rothery w Polsce / 06.05.2018 / stage1/stage2 / 18:00

The Web Poland – oficjalny fanklub Marillion w Polsce – z dumą i radością zaprasza na majówkę ze STEVENEM ROTHERY!

6 maja 2018 w VooDoo Club w Warszawie odbędzie się spotkanie The Web Poland z udziałem gościa specjalnego. Steve Rothery opowiadał będzie o swojej wieloletniej przygodzie z gitarą, udzielał porad i praktycznych wskazówek, pokazywał zagrywki. Będą charakterystyczne solówki oraz fragmenty utworów wykonywane na żywo. Oczywiście artysta odpowie na każde zadane pytanie. Usłyszymy także kilka utworów Marillion, w roli zespołu akompaniującego bohaterowi wieczoru wystąpi Collage official. Po warsztatach Steve opowie o swojej pasji fotograficznej, zaprezentuje najciekawsze zdjęcia z przygotowywanego do wydania drugiego tomu swoich fotografii „Postcards from the Road” oraz spotka się z członkami fanklubu. Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich chętnych.

STEVE ROTHERY – gitarzysta, założyciel i najdłużej występujący w zespole członek brytyjskiej grupy rockowej MARILLION. Urodził się 25 listopada 1959 roku w Brampton, Yorkshire i od najmłodszych lat interesował się grą na gitarze. W wieku szesnastu lat głównie ćwiczył i doskonalil swój warsztat. Zatrudnił się jako kierowca ciężarówki, ponieważ to pozwalało mu znależć odpowiednio duzo czasu na naukę. Początkowo grywał w kilku mało znanych zespołach takich jak „Dark Horse”, „Pegasus” czy wreszcie „Purple Haze”. Stevena bardzo interesowała fantastyka, czytał wszystkie dostępne książki i oglądał mnóstwo filmów o tej tematyce. Zapewne dlatego pewnego razu w gazecie muzycznej „Melody Maker” zwrócił uwagę na ogłoszenie zespołu o dziwnej nazwie SilMarillion, który szukał gitarzysty. Steven został do niego przyjęty, zespół szybko zmienił nazwę na MARILLION i w dość krótkim czasie stał się najważniejszym reprezentantem nurtu neo-prog rocka lat 80-ych. Do dziś grupa wydała 18 płyt długogrających, z których 9 trafiło do zestawienia „Top Ten UK Albums” a „Misplaced Childchood” z 1985 roku dotarła na sam szczyt tej listy. 23 piosenki MARILLION dostały się do „Top 40 UK Singles” a zespół sprzedał ponad 15 milionów płyt na całym świecie.
STEVE ROTHERY poza macierzystą grupą wydał (pod szyldem THE WISHING TREE) dwa akustyczne albumy w duecie z amerykańską wokalistką Hannah Stobart oraz we wrześniu 2014 roku solowy album instrumentalny „The Ghosts of Pripyat”, z gościnnym udziałem Steve’a Hacketta i Stevena Wilsona. W 2011 roku Steve założył British Guitar Academy, z którą w ramach serii warsztatów gitarowych dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z pasjonatami gry na gitarze. Warsztaty rozwijają nie tylko technikę, ale i kreatywność i indywidualność. Obok Stevena w British Guitar Academy udzielają (lub udzielali się) jeszcze m.in. Aziz Ibrahim (Simply Red, Stone Roses, Ian Brown), Michael Casswell (Brian May Band, Cozy Powell Band), Dave Foster (Mr So & So) czy Rob Harris (Jamiroquai).
Artysta oprócz muzyki ma jeszcze drugą olbrzymią pasję – jest nią fotografowanie. W marcu 2016 roku ukazał się pierwszy tom „Postcards from the Road” – olbrzymiego zbioru zdjęć Steve’a, w którym znaleźć można fotografie z lat mlodzieńczych, poprzez te wykonywane we wczesnym okresie działalności Marillion, kończąc na 1993 roku. Premiera drugiego tom „Postcards” zaplanowana jest za kilkanaście tygodni.

===================================================

Bilety na wydarzenie w cenie 80 PLN (do 28 lutego 2018, póżniej 90 PLN, dla członków The Web Poland ceny odpowiednio 50 PLN i 60 PLN) dostępne będą jedynie poprzez stronę internetową The Web Poland: http://www.thewebpoland.pl/steve-rothery-w-polsce/