tiktok logo

Spitfish 'Penny Dreadful’ Release Party /w 1965/Shaky Ride / 01.02.2019 / stage2 / 19:00

Nie będzie sludge’u, ani ortodoksyjnego black metalu, będzie za to napędzany mrocznymi emocjami nadmorski rock’n’roll, w towarzystwie dwóch stołecznych ekip z kręgu gitarowej 

rozpierduchy!

Gospodarzem wieczoru – gdańskie Spitfish, które to tego dnia podzieli się z Wami materiałem ze swieżo wydanej płyty pt. Penny Dreadful. Zapraszamy na bal w niewątpliwie ciekawym klimacie i doborowym towarzystwie.

VooDoo Club
Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A (dawne Bema 65),
01-242 Warszawa

start 19:00
bilety 20 pln

zagrają:
Spitfish (Gdańsk)
1965 (Warszawa)
Shaky Ride (Warszawa)

Spitfish
– Rock’n’roll –
https://www.facebook.com/spitfishband/
https://www.instagram.com/spitfish/
https://twitter.com/spitfishband
https://open.spotify.com/album/4tTnG9Kc0VsBLvSuBgaI6F

„Na albumie mamy siedem kompozycji (…) Przebija z nich mistycyzm i tajemnicza aura przynosząca na myśl ciasne, obleśne uliczki XIX-wiecznego Londynu.

Mroczna atmosfera i klimat vintage płyty, a także intrygujące, a zarazem niepokojące pierwiastki zawarte w dźwiękach spowodowały, że wciągnąłem się w 'Penny Dreadful’ i nie zakończyłem poznawania tego albumu po jednym, dwóch, a nawet trzech odsłuchach. (…) To przebojowy, bujający rock’n’roll okraszony lekko punkowym sosem.”
Gloria Metalus Magazine

„(…) Czystej postaci rock’n’roll – szlachetny, wysokiej próby, do którego nie trzeba przekonywać i nad którym nie trzeba główkować, bo rozumie się go nie umysłem, a sercem. (…) Spitfish dobrze trzymają muzykę rockową w ryzach i ramach ambitnego pomysłu. Pięknie balansują między ekspresją siły i emocji.”
– DNG – Dlaczego Nie Gra

1965
– Rock and fuckin’ roll –
http://www.youtube.com/user/1965official
https://www.facebook.com/1965official/
https://instagram.com/1965official
http://1965official.bandcamp.com

W ich słowach: Jesteśmy rock and rollową kapelą z Warszawy. Nie spinamy się, by wywołać kolejną muzyczną rewolucję, ale i nie zamierzamy być wtórni – podążamy własną ścieżką.

Nasza muzyka jest owocem wielu różnych wpływów, od Led Zeppelin po Afghan Whigs (którzy byli inspiracją dla naszej nazwy). Na koncie mamy wydaną własnym sumptem płytę długogrającą, zatytułowaną „High Time”, możecie jej posłuchać na Bandcampie czy Spotify.

Obecnie gramy w składzie:
Michał Rogalski (wokal, gitara),
Marco Caponi (bas)
Tomek Rudnicki (perkusja).

Shaky Ride
– Hard Rock the old-fashioned way –
https://www.facebook.com/ShakyRide

Shaky Ride to bezkompromisowa przejażdżka po wyboistych bezdrożach hard rocka dopalona dynamicznymi, szorstkimi riffami i stuningowana anglojęzycznymi tekstami bez parcia na przesadne ugrzecznianie czegokolwiek. Gaz wciśnięty w podłogę a piach spod kół prosto w oczy malkontentom.

Nie hamujemy dla nikogo.

Zespół powstał w 2017 na gruzach prog rockowego Fracture oraz hard rockowego The Derailed i od tamtej pory ma się dobrze dbając o to by stary, dobry hard rock nie przepadł.

Shaky Ride to:
Boney McGee – bas, wokal
Boney Money Jefferson – bębny
Big Legs Bradley – gitara

ZAPRASZAMY !!!

Organizator :
Spitfish