tiktok logo

Slavic Night w VooDoo Club! / 25.11.2018 / stage1 / 18:00

Słowiański wieczór w VooDoo Club!

Łysa Góra, Helroth, Jerna, Raven Throne

VooDoo Club
Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A (dawne Bema 65),
01-242 Warszawa

start 18:30
bilety 30 pln

Zagrają:
Raven Throne (Atmospheric Black Metal)
Helroth (Pagan / Folk Metal, Ethno Metal)
Łysa Góra (Heavy Folk)
Jerna (Folk Metal)

Raven Throne – Polotsk, BELARUS
https://raventhrone.bandcamp.com
https://www.facebook.com/raventhrone.by
https://open.spotify.com/artist/32AFlw0NdsRq8VWWvrsUlU

RAVEN THRONE powstał w Połocku ( Białoruś) w 2004 r.
W latach 2005-2006 działał jako projekt studyjny.
Do 2011 w trzyosobowym składzie ( Thy Wings -gitara, War Head – bas i Ingwar Winterheart alias Galdor ) występowali z automatem perkusyjnym!
Do tego czasu wydali trzy albumy.
Zespół stał się bardziej aktywny od 2014 roku, zaczął regularnie grać na różnych festiwalach. Obecny perkusista Green Skin dołączył do zespołu w 2015 roku.
Zespół dzielił sceny z prestiżowymi lokalnymi i międzynarodowymi zespołami, w tym z legendarnym polskim deathmetalowym Vaderem.
Muzyka Raven Throne jest doskonałym przykładem połączenia słowiańskiej natury, która opiera się na wierszach z początku XX wieku z ciężką, momentami melancholijną muzyką

Helroth – Warszawa, PL
http://www.helroth.com
https://www.facebook.com/Helroth/

Zespół został założony w grudniu 2012 roku przez trójkę przyjaciół, Marthę, Zapora i Ernesta. W kwietniu 2013 roku zespół udał się na polsko-czeską trasę ze słoweńskim zespołem Avven.
W tym samym roku, Helroth wydał swoją pierwszą EP-kę „Wataha” i wystąpił w Warszawie na Folk Metal Harvest Festival razem z Dalriada, Silent Stream of Godless Elegy i Litvintroll.

Wiosną 2014 roku grupa zagrała z Arkoną, Percival Schuttenbach i SSOGE we Wrocławiu i Katowicach, a jesienią na niemieckim Weltenbaum Festival w Erfurcie. Następnie supportował Eluveitie, Skálmöld i Arkonę na polskim odcinku ich trasy (Kraków, Warszawa, Szczecin). W 2015 roku Helroth zagrał jako headliner na Medieval Festival w Trokach (Litwa) i zagościł we Francji na Ragnard Rock Festival, po czym udał się na krótkie tournee po Włoszech i Słowacji. W październiku zespół wspierał we Wrocławiu Ensiferum, Skyforger i Metsatöll.

W grudniu 2015 opublikował teledysk „Wiedźma” zapowiadający wydanie swojego pierwszego LP „I, Pagan”. Latem 2016 Helroth ponownie zawitał na Ragnard Rock Festival we Francji.
Po wydaniu debiutanckiego albumu „I, Pagan”, Helroth zagrał kilka koncertów promocyjnych w kraju a następnie towarzyszył zespołowi Percival Schuttenbach na trasie „Strzyga Tour”.

Rok zakończył jako główny polski support Eluveitie w katowickim Mega Club. Aktualnie pracuje nad na kolejnym albumem.

Łysa Góra – Piaseczno / Warszawa, PL
http://lysagorazespol.pl
https://www.facebook.com/LysaGoraZespol/

Platon powiadał, że gdy w dawnych, słowiańskich czasach dusze spadały na ziemię rozpadając się na połowy, jedna z nich rozbiła się o Łysą Górę i rozpadła na części siedem. Setki lat później w roku 2012, w Piasecznie, siedmioro szaleńców założyło zespół. Przypadek? Nie sądzę. Skład zespołu jest wystarczająco duży aby na 15 minut zablokować małą stację benzynową zamawiając kawę, hot-dogi i zastanawiając się jakie wziąć sosy. Muzyka inspirowana wsią, czarujące czarownice, Janusze wieś-metalu, hopsztosy. Hola hola! Słowiańsko, heavy-folkowo i bardzo energetycznie. Koncerty bardzo głośne – żeby nie było że nie ostrzegali. Głosy białe a czasem nawet czarne. Instrumentarium od XIX-wiecznych skrzypiec, przez czarcie kopyto, aż po gumowego kurczaka. Mają prawie wszystko w D (kilka utworów jest w innych tonacjach). Nie zmieścili się na paru scenach (basista musiał grać gdzieś na schodach lub za filarem). Nagrali i wydali do tej pory dwie płyty, które są dostępne na torrentach, co jak wiadomo jest jednoznacznie uznawane w środowisku za sukces.

Jerna – Kraków, PL
https://jerna.bandcamp.com
https://www.facebook.com/JernaOfficial/

Jesteśmy zespołem folkmetalowym z Krakowa.
Nasza muzyka charakteryzuje się ciężko brzmiącą gitarą i budującymi nastrój instrumentami ludowymi, takimi jak drumla, flet czy lira korbowa.

Źródłem naszych zróżnicowanych inspiracji jest, między innymi, mitologia i kultura słowiańska. Duchem tworzonych przez nas melodii wiedziemy słuchacza w podróż do odległych, niezbadanych ziem poprzez pola bitew i tajemne zagajniki, gdzie w cienistych zakamarkach czają się prastare maszkary.


Organizator:
Kickass Bookings
Hell Frog Promotion