tiktok logo

Seattle Night: 25 for „Nevermind” and „Ten” (Poligon nr. 4) / 17.12.2016 / stage1 / 19:00

Jeśli jesteś fanem muzyki grunge’owej, czy szeroko pojętej muzy alternatywnej, to NIE MA TAKIEJ OPCJI, byś nie słyszał o dwóch albumach, którym podczas najbliższego koncertu chcemy oddać nasz skromny hołd. Nie chodzi tutaj już nawet o marki zespołów jakimi były/są Nirvana i Pearl Jam, ale o to co „NEVERMIND” i „TEN” zrobiły dla świata muzycznego … i po części dla nas samych.

Jak wszyscy wiemy z youtube’a oraz bogatych archiwów bootlegowych, w 1991 roku obie te płyty wyszły na światło dziennie i niemalże z miejsca radio i telewizja (kiedyś muzyczna) zaczęły grać te numery do zarzygania. „Smells like teen spirit”, „Alive”, „Jeremy”, czy „Come as you are”. Te płyty były tak dobre i wypełnione niemalże po brzegi singlami, że jak powiedział kiedyś Cobain „Mogliśmy w sumie podzielić to na 2-3 płyty i zgarniać kasę, ale woleliśmy jeden super album”. Te dwie płyty były i są w zasadzie kompletne. Upływ czasu niewiele je nadgryzł, a proces masteringu sprawił, że od 5 lat możemy je odkrywać na nowo.

Nie musimy już Wam więc mówić, czemu jest poświęcona już czwarta edycja naszej Seattle Night – Tribute to. Tym razem 17 grudnia (sobota) w VooDoo Club, będziemy wspominali te dwa wybitne albumy. Tym razem nasz podtytuł koncertu brzmi „25 FOR NEVERMIND AND TEN”. Nie zabraknie też innych grunge’owych songów, ale przede wszystkim dobrej muzyki granej zarówno na żywo jak i na afterparty z odtworzenia.

Nasze audio-wizualne grunge’owe widowisko rozpocznie zespół Niadara, który pochodzi z Dąbrowy Górniczej i także zajmuje się graniem naszego ukochanego gatunku. Na deser wyjdzie współorganizator całego zajścia – zespół pieśni i tańca Poligon nr. 4, który najpierw tak jak rok temu zacznie skromnym setem unplugged, a potem dopierdzieli wszystko już na full elektrycznie.

Tego wieczoru nie zabraknie na pewno większości najważniejszych utworów z TEN’a oraz NEVERMIND’a. Po koncercie DJ rozkręci imprezę do białego rana.

VooDoo Club jest bardzo blisko dworca zachodniego, co stanowi ogromne ułatwienie dla osób przyjezdnych z różnych zakątków Polski. Z aplikacją Pokemon go można nie dość, że złapać kilka pokemonów, to jeszcze spacerkiem w 5-10 minut dojść z dworca do klubu.

O ile młodsi uczestnicy rok temu mogli prosić swoich nadzorców o to, by w ramach mikołajek zezwolili im na udział w tym grunge’owym zlocie, tak w tym roku prezent na wigilię jest bardzo dobrym pretekstem 😉

NA KONIEC I W SUMIE NAJWAŻNIEJSZE: Bez Wasze obecności i bez Waszej pomocy w promocji nie ma tego koncertu! Zapraszajcie więc znajomych na koncert, udostępniajcie gdzie się da i pokażcie, że warto robić tego typu koncerty.

Po koncercie grunge’owe afterparty do białego rana rozkręci DJ Jeremy!

17 grudnia 2016 (sobota)
VooDoo Club, Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A, Warszawa
wejście od 19 – start od 20
Wjazd: 20 zł

NASI FEJSBUKOWI PATRONI TEGO WYDARZENIA:

Grunge – Poland
Sprawdźmy ilu jest fanów Grunge’u w Polsce
Flanela ulicznego wojownika
https://www.facebook.com/Jaram-się-Nirvaną-bardziej-niż-Kurt-heroiną-399799190083484/

STRONA PROJEKTU:

Seattle Night – Tribute to

Wszelkie sugestie i zapytania kierujcie na PW do Seattle Night – Tribute tolub Poligon nr. 4 🙂

DO ZOBACZENIA!

wydarzenie na fb