tiktok logo

Roots Revival Soundsystem meets O.B.F | O.B.F Polska Tour 2024 / 24.05.2024 / stage1 / 22:00

Roots Revival Soundsystem & Dubmassive Soundsystem presents O.B.F Polska Tour 2024.

*************************************************************

Od ostatniej wizyty O.B.F Sound w kraju nad Wisłą i w wersji klubowej upłynęło już sporo wody w każdej z rzek. A od pierwszej wizyty z ich soundsystemem, która była ich pierwszą eskapadą poza Francję w tym roku mija 20 lat!

Obecnie jeden z najpopularniejszych projektów futurystycznego dubu odnoszącego się idealnie do Jamajskich korzeni. Grający non stop weekend w weekend po całej Europie a także w USA, Chinach, Azji, Australii etc.

Aktualnie to oni, na spółkę z kilkoma innymi dużymi soundsystemam ciągle pchają kulturę soundsystemową do przodu na światowym poziomie. Dla jednych totalnie nie w tę stronę, dla innych 50/50, a dla jeszcze innych po prostu idą swoją oryginalną nie udeptaną ścieżką. Unikalny styl gdzie można zarówno usłyszeć najlepsze dubplate w wersji rub a dub, roots, raggamuffin aż do hardkorowych steppersów…

***

Rico – producent, selektor i człowiek, który nigdy nie śpi, a tak naprawdę nie do końca wiadomo czy w ogóle jest człowiekiem, bo nawet ze zwichniętą kostką jest w stanie zagrać i skankować 3h w środku gigantycznego namiotu na Dub Camp’ie otoczony czterema tysiącami ludzi. Pod silnym wpływem dźwięków jamajskiego reggae i brytyjskiego dubu z lat 90-tych, Original Bass Foundation rozpoczęła działalność jako undergroundowy soundsystem, grający głównie na genewskich imprezach squatowych i nielegalnych rave’ach.

Unikalne i charakterystyczne dźwięki produkcji Rico szybko zyskały rozgłos w dubowej społeczności, a w 2006 roku O.B.F zaczęli organizować własne noce w „Le Zoo” L’Usine, największym klubie w Genewie. Od tego czasu ich sesje spod szyldu „Dubquake” stały się prawdziwą instytucją na nocnej scenie Genewy.

O.B. F zostali wzięci pod skrzydła Marka z Iration Steppas i zadebiutowali w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu zainteresowanie ich sound systemem gwałtownie wzrosło. Kilka tygodni temu wyszła kolejna płyta pod tytułem “Revelation Time” gdzie właśnie z Iration Steppas stworzyli nowoczesną, francusko-brytyjską i mocno eklektyczną mieszankę muzyczną.

***

Jednym z kluczy do sukcesu O.B.F jest niezrównana energia, która emanuje od całej ekipy. Wystarczy wziąć udział w jednej z ich sesji, by poczuć się częścią rodziny. Ta zdolność do łączenia ludzi może być widoczna na liście wokalistów, z którymi pracowali przez lata. Shanti D, Sr. Wilson, Charlie P, Eek-A-Mouse, Pupa Jim, Aza Lineage, Biga*Ranx, Nazamba itd. Brzmienie O.B.F staje się bogatsze i bardziej zróżnicowane z każdym projektem.

W 2013 roku O.B.F stworzyli „OBF – Dubquake Records”, niezależną wytwórnię skupiającą się na eksperymentalnym reggae i dubie. Wśród kilkudziesięciu wydawnictw, wytwórnia wznowiła dwa klasyczne albumy Iration Steppas, „Original Dub D.A.T.” i „Dubz From De Higher Regionz”.

Bandcamp – https://obf-dubquake-records.bandcamp.com/
WW – https://www.obfdub.net/
Spotify – https://open.spotify.com/artist/604A4NoZD6dhL4VPfv2wB5
Instagram – https://www.instagram.com/obfsoundsystem/
Youtube – https://www.youtube.com/c/obfsoundsystem

*************************************************************

Roots Revival Soundsystem (Warszawa)

Roots Revival Soundsystem to projekt, którego misją jest promowanie kultury soundsystemowej w Polsce i na świecie.
Początki Roots Revival sięgają 2006 roku, kiedy to po kilku latach grania w innych kolektywach, Rootskontrolla i Jaszol postanowili połączyć siły. Niedługo potem, zainspirowani Jamajskimi soundami i legendarnymi brytyjskimi sesjami, zbudowali prawdopodobnie pierwszy tego typu soundsystem w kraju.

Na początku 2022 roku do składu selektorskiego dołączył Tomana Dub, zapewniając również wsparcie organizacyjne. W oparciu o swoją wyjątkową energię, specyficzny styl i solidne crew, Roots Revival chcą reprezentować to, co uważają za najlepsze z gatunku roots & culture.

Ponadto Jaszol odpowiada za stworzenie i zarządzanie Tribe 84 Records, oraz organizację festiwalu Bass Camp na południu Polski.
Vibes up!

Facebook – https://www.facebook.com/rootsrevivalsoundsystem
Instagram – https://www.instagram.com/roots_revival_soundsystem
TikTok – www.tiktok.com/@rootsrevivalsoundsystem
Bandcamp – Roots Revival Riddim Force –
https://rootsrevivalsoundsystem.bandcamp.com/music
Tribe84 record store – https://tribe84records.bandcamp.com/artists
Tribe84 label – https://tribe84records.com/

*************************************************************
*************************************************************

Dziś O.B.F to coś więcej niż tylko ekipa, to wielka rodzina artystów i twórców wszelkiego rodzaju.

Przygotujcie się na jedną z najgrubszych sesji tego roku. O.B.F zagrają w Warszawie i we Wrocławiu na lokalnych soundsystemach już 24 i 25 maja. 26 maja w niedzielę też będzie się coś działo w Waw, ale opowiemy wam o tym niebawem.

24 Maja @ VooDoo Club, Warszawa
25 Maja @ Transformator, Wrocław
26 Maja @ TBA

KIEDY: 24 MAJA (PIĄTEK)
GDZIE : VooDoo Club [ stage 1 ]
Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A (dawne Bema 65),
01-242 Warszawa

Tax:
x Bilety w limitowanej ilości dostępne na tixto:
https://tixto.pl/s/1729

lub

x 70 PLN (płatne gotówką na wejściu w dniu wydarzenia)

Start: 22:00
Finisz: 05:00

Artwork : Tomana x Wadada

————————————
Osoby poniżej 16 roku życia wpuszczane będą wyłącznie z rodzicem / opiekunem prawnym
Osoby w wieku 16-18 lat będą wpuszczane z pisemną zgodą rodzica / opiekuna prawnego

REGULAMIN KLUBU dostępny pod adresem
https://www.voodooclub.pl/strona/regulamin