QHR Holiday Edition: Lady Strange, The Option, Lilac / 16.06.2018 / stage2 / 19:00

Z dumą ogłaszamy kolejny koncert w ramach QHR Editions. Tym razem na rozpoczęcie wakacji. Będzie gorąco i rock’n’rollowo.

Kiedy? 16.06
Gdzie? Voodoo Club, Warszawa, Stage II
Za ile? 20 zł, w dniu koncertu
O której? 19:30

Kto zagra?

The Option
Zespół the Option powstał pod koniec roku 2011 z inicjatywy gitarzysty Zomasza Orzechowskiego. Zrzesza w sumie pięciu muzyków, i każdy z nich wnosi do zespołu ponad dziesięcioletnie doświadczenie z poprzednich formacji o zróżnicowanych gatunkach. Nazwa Option oznacza otwartośc na rożne gatunki muzyczne w których mamy swoje korzenie. Połączenie klasyki, punka popu rock’n’rolla niekiedy z akcentami metalu a nawet skrajnie hip hopu, to jedna z naszych opcji.
Chcemy mieszając te gatunki zatrzeć ich granice, bo w każdym rodzaju muzyki jest coś zarezerwowanego dla szczególnego nurtu. Jak bedzie pulsowac wiolonczela w punkowej konwencji, albo piano w trip hopie?
Właśnie to chcecie usłyszeć!

Lady Strange
Niektórzy traktują rock’n’rolla jak sprawę życia i śmierci. Nie zgadzamy się z takim podejściem. Możemy te osoby zapewnić, że rock’n’roll to coś znacznie więcej.

Styl zespołu to klasyczny hard rock. Jednocześnie jest pełen świeżości i zapału. Band cały czas się rozwija i wbija się klinem we współczesną muzykę rockową łącząc stare brzmienia z młodzieńczą werwą i zapałem.

Lilac
Lilac to tercet, który na równi stawia muzykę i tekst.
Od strony brzmieniowej najbliżej mu do indie-rocka i zapożyczeń jazzowych, sięgających często aż po eksperymenty brzmieniowe i chaotyczne formy.
Od strony poetyckiej zajmuje się własnymi przeżyciami, ubranymi w formę opowieści i atmosfer utworów. Wszystko spaja głęboki wokal i pełne energii wykonania na żywo.

Patronat Medialny:

Strefa Music Art.