tiktok logo

Pora Zwyrola w VooDoo: Noc Zemsty / 23.01 / / 23.01.2020 / stage2 / 20:00

Styczniowe spotkanie w VooDoo Club poświęcimy dwóm tytułom z gatunku rape & revange – jednemu z najciekawszych nurtów filmowej eksploatacji.

Pokażemy „Pluję na twój grób” i „Anioła zemsty” – szykujcie się na krwawą noc triumfu feminizmu nad zdegenerowanym męskim elementem!

_______

ANIOŁ ZEMSTY to trzeci pełnometrażowy film Abla Ferrary, późniejszego twórcy m.in. głośnego ”Złego porucznika”, ”Inwazji pożeraczy ciał” i ”Króla Nowego Jorku”.

Dzieło Ferrary jest historią Thany, głuchoniemej dziewczyny, która zostaje jednego dnia dwukrotnie brutalnie zgwałcona. Gdy udaje jej się zabić drugiego z napastników, dziewczyna, kierowana żądzą zemsty, wychodzi nocami na ulice Nowego Jorku i wykorzystując broń o kalibrze 45mm, zabija mniej lub bardziej przypadkowych mężczyzn.

Główną atrakcją tej skąpanej w krwi, nasyconej freudowską symboliką i podszytej feminizmem opowieści jest Zoë Lund, obdarzona niezwykłą urodą aktorka, która tutaj debiutowała na dużym ekranie w roli Thany.

_______

„Pluję na twój grób” Meira Zarchi to jedna z czołowych pozycji na niesławnej liście „video nasties”. To film, który zaraz po swojej premierze został zakazany w większości krajów świata zachodniego jako „gloryfikujący przemoc wobec kobiet”. Sam reżyser odcinał się od tego typu interpretacji, twierdząc, że stworzył go pod wpływem szokujących przeżyć związanych z udzielaniem pomocy ofierze gwałtu.

Młoda i piękna pisarka z Nowego Jorku w poszukiwaniu spokoju wprowadza się do domu na wsi, gdzie zamierza napisać nową powieść. Na miejscu szybko zaczynają interesować się nią miejscowe lumpy. Początkowo ich niewinne zabawy stają się coraz śmielsze, w końcu dochodzi do okrutnego zbiorowego gwałtu. Kobieta nie zamierza jednak zgłaszać sprawy na policję, a zaczyna szykować prywatną, krwawą zemstę na zwyrodnialcach.

Klasyk kina eksploatacji, w którym obcinanie penisa to jedna z najlżejszych scen…
_______

PORA ZWYROLA w VooDoo Club : NOC ZEMSTY
CZAS: czwartek , 23 stycznia, godz. 19:00
CENA : 20 pln
MIEJSCE: VooDoo Club
Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A (dawne Bema 65),
01-242 Warszawa

Wrota piekieł otwieramy punktualnie o 18:30

Partnerami cyklu są Odcienie Czerwieni oraz Seksualne rewolucje – Kinky Winky


Osoby niepełnoletnie potrzebują do udziału w wydarzeniu pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego

REGULAMIN KLUBU dostępny pod adresem
https://www.voodooclub.pl/strona/regulamin