tiktok logo

Optical Sun (Release Party) x Running Red x Sun No More x Gravity Eate / 28.03.2019 / stage2 / 19:00

Żywi stąd nie wyjdziecie! Optical Sun (Release Party) + Goście: Sun No More x Running Red x TBA

VooDoo Club
Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A (dawne Bema 65),
01-242 Warszawa

start 19:00
bilety: 15 pln (przedsprzedaż) 20 pln (w dniu koncertu)
*bilety w przedsprzedaży dostępne w sieci GoOut
https://goout.net/pl/bilety/optical-sun-premiera-albumu+sun-no-more+inni/njfe/

zagrają:
Optical Sun (stoner / sludge / doom / occult)
SUN NO MORE (black / death / doom)
Running Red (groove metal / alternative / stoner)
Gravity Eater (stoner garage)

Promocyjnie Wspierają Nas :
Atmospheric Magazine (Official)DarkPlanet.PlChaos Vault WebzineMetal CentreMetal Mundus – Lepsza Strona RockaMetal Music AttackMetalRuleZRock Area (www.rockarea.eu)Rock KompasRockowa WarszawaSzarpidrut PL

–>> OPTICAL SUN (Lublin)
https://www.facebook.com/OpticalSunOfficial/
http://opticalsun.bandcamp.com

Zespół z Lublina założony na początku 2017. Pomysł od pierwszego wspólnego jam’u był prosty – gramy wolno i ciężko. Wyszła z tego muzyka instrumentalna, która jest połączeniem sludge, stoner, doom metalu. Wszystko to w mrocznej atmosferze filmowych tekstów o diabłach i innych czarach marach. Pierwsza EPka zespołu ukazała się 15 września 2018 r (w wersji digital). Jej nagraniem, mixem i masterem zajął się Haldor Grunberg z Satanic Audio, który także dołożył do utworów sample. Aktualnie Optical Sun skupia się na promocji swojej płyty, planowaniu pierwszych koncertów i szlifowaniu nowych utworów. Muzykę kapeli najlepiej określi pierwszy tekst z płyty: „Jeśli początek Cię trwoży, to koniec zabije”.

Sample mówione w EPce pochodzą z filmu „Przyjaciel wesołego diabła” (reż. Jerzy Łukaszewicz), który straszył pokolenia Polaków w latach 80-tych i 90-tych. Film jest adaptacją powieści Kornela Makuszyńskiego. Dialogi zostały opracowane przez Jerzego Łukaszewicza i Andrzeja Strąka.�

Jak napisał Jerzy Łukaszewicz po przesłuchaniu płyty:
„To klimat tej tajemniczej „energii”, która była z nami w czasie realizacji filmu.”�

„Optical Sun (Full EP 2018)” https://youtu.be/h3j2iGgMoPQ

–>> RUNNING RED (Warszawa)
https://www.facebook.com/running.red.zespol
https://runningred.bandcamp.com/

Jest nas pięciu, jesteśmy dorośli, a w przerwach od bycia poważnymi ludźmi gramy groove metal. Funkcjonujemy w niezmienionym składzie od lutego 2013 roku. W tym czasie zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów, w tym wystąpiliśmy na scenie Kriszny na XX Przystanku Woodstock (obecnie scena Viva Kultura, Pol’and Rock Festival) oraz wypuściliśmy dwie EP-ki. Przez pięć lat działalności nasza muzyka ewoluowała z trudnego do określenia miksu współczesnego metalu z hardcorem oraz naleciałościami psychodelii do bardziej surowego i osadzonego groove metalu, w którym wciąż pobrzmiewają stonerowe/southernowe elementy. Czerpiemy inspirację od szerokiego wachlarza artystów, poczynając od Kyussa, Kylesy przez Mastodon, Gojirę, zahaczając o Tool, oddając hołd Black Sabbath i docierając do wściekłego brzmienia Pantery, jednocześnie wciąż szukając własnych rozwiązań i kreując swój styl.

„Running Red” https://youtu.be/2kgrXDN__Zo

–>> Gravity Eater (Warszawa)
gravityeater.bandcamp.com
www.facebook.com/eatergravity/

„Gravity Eater to zespół młody stażem i wiekiem. Panowie, a właściwie raczej chłopaki, nie dorobili się jeszcze długaśnych bród, tatuaży i czapek trucker’ek, przez co ich twórczość umknęła większości fanów stoner rocka w Polsce. Ich znakami rozpoznawczymi są proste lecz porywające riffy oraz wymieniający się wokalami basista i perkusista. Ci którzy jeszcze nie słyszeli Gravity Eater mają dwa wyjścia – czekać nieświadomi, aż muzyka zespołu pochłonie ich niczym Galactus lub obserwować i czekać na spektakularne narodziny gwiazdy.”
Opinia z portalu meakultira.pl

Protostar (Full EP) https://youtu.be/isyFSCQoej0

–>> SUN NO MORE (Warszawa)
https://sunnomore.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/sunnomoreofficial/

Od fascynacji doom/death metalem początku lat 90-tych, przez wpływy 2 fali black metalu, aż do współczesnych brzmień. Sun No More to kapela powstała z miłości do muzyki, która święciła triumfy trzy dekady temu. Tematycznie obracamy się wokół człowieka, jako najważniejszego twórcy i najdoskonalszego tworu.

„Anathema Sit” https://youtu.be/l9kDkCd1ASg


Organizator:
MarkNeting / Optical Sun