tiktok logo

OF THE WAND AND THE MOON | MORIAH WOODS | ALEMBIKI Warszawa I / 04.02.2024 / stage2 / 18:00

Disco Hospital Booking z przyjemnością ogłasza koncert z solowej, zimowej trasy Of The Wand and The Moon. Kim Larsen zaczaruje słuchaczy akustycznymi wersjami utworów znanych z docenianych na całym świecie albumów, m.in. “The Lone Descent”, czy “Your Love Can’t Hold This Wreath Of Sorrow”.

Of The Wand And The Moon to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów współczesnego neofolku. Tradycja gatunku zapoczątkowana przez zespoły takie jak Death In June, Sol Invictus czy Current 93 kontynuowana jest przez Kima Larsena w sposób wybitny, chwytający za serce niepowtarzalnymi kompozycjami i tekstami.

Wywodzący się ze środowiska doom metalowego, tworzący wcześniej projekt Saturnus Larsen już od 1999 roku (album „Nighttime Nightrhymes) czaruje nas muzyką na kanwie neofolkowych ballad, splatanych z poezją dotykającą tematów takich jak miłość, strata, przemijanie oraz, subtelnie ujmowane, wierzenia pogańskie. Muzykę Of The Wand and The Moon określić można jako mroczny, eksperymentalny neofolk, a wyjątkowo wpadające w ucho utwory ujmują nie tylko fanów klasyki tego nurtu.

– FB : https://www.facebook.com/wandmoon
– IG : https://www.instagram.com/wandmoon
– YT : https://www.youtube.com/@OTWATM
– BC : https://ofthewandandthemoon.bandcamp.com
– WWW : https://linktr.ee/wandmoon

Times Out Of Reach – https://youtu.be/xdTGskNOcT4
Caught In Winters Weave – https://youtu.be/dVmSnmHGaPU
Whispers Of The Past (video) – https://youtu.be/8i_r6T7EVho
_____

Moriah Woods jest urodzoną i wychowaną w Colorado (USA), a obecnie mieszkającą w Polsce wokalistką, multi-instrumentalistką, autorką tekstów i muzyki tworzącą w stylistyce dark-folk/rock. Dorastając, będąc otoczona przez muzyków o różnych drogach życiowych, Moriah została zainspirowana twórczością takich artystów jak Johnny Cash, Townes Van Zandt, 16 Horsepower, Sharon Van Etten, czy Chelsea Wolfe.

Muzyka Moriah zawiera się w szerokim spektrum folku oraz country oraz dobrze wyczuwalną i przejmującą głębią. Moriah przeprowadziła się do Polski wiosną 2014 roku i zaczęła koncertować solo jak i również z zespołem The Feral Trees.

Od przyjazdu do Polski wydała trzy albumy studyjne: The Road to Some Strange Forest, Old Boy i Human. W 2020 roku wspólnie z Anitą Lipnicką stworzyła utwór Nasz głos, swoistego rodzaju protest song będący głosem w walce o prawa kobiet w Polsce. Wykonało go 50 znanych polskich kobiet, a utwór zyskał ponad milion wyświetleń i rozgłos w mediach. Human, ostatni album Moriah Woods, to intymna eksploracja osobistego cierpienia i możliwości wykorzystania go do lepszego zrozumienia siebie oraz kondycji świata wokół nas.

– FB : https://www.facebook.com/Moriahwoodsmusic
– IG : https://www.instagram.com/moriahwoods
– SC : https://soundcloud.com/moriahwoods
– BC : https://moriahwoods.bandcamp.com
– YT : https://www.youtube.com/moriahwoodsmusic
– WWW : https://linktr.ee/moriahwoods

The Serpent (Official Video) – https://youtu.be/AAfMwq704WE
Old Friend (Live Session) – https://youtu.be/dpUcnGFhpO0
Of Fate (Official Video) – https://youtu.be/pZ0rN9XDwd8
I Want To Live (Official Video) – https://youtu.be/U7oRC5MxZcc
_____
Premierowy live set zagra także projekt ALEMBIK, tworzony przez duet: K.Hoarder oraz The Fall (Mgła, owls woods graves, Hauntologist, Eschatology, Over the Voids).

ALEMBIK (ambient, dungeon synth) powstał w Krakowie w 2022 roku. K.Hoarder i the Fall rozłożyli na biurkach syntezatory, zdmuchnęli z nich kurz i zaczęli grać.

Muzyka dla słuchaczy wczesniego Mortiis, Wongraven, Depressive Silence, Secret Stairways i soundtracków ze starych gier komputerowych.

– BC: https://alembik-ds.bandcamp.com/
– OS : https://open.spotify.com/artist/4glk2u3Fm8wDtfDJv4FGmc

Podróż Zimowa (audio) – https://youtu.be/SNoCwFqR_l0
Wprowadzenie (audio) – https://youtu.be/FZvVqwrs5po
_____

VooDoo Club [ stage 2 ]
Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A (dawne Bema 65),
01-242 Warszawa

Wejście 18:00
Start 19:00

Bilety na koncert w cenie
– 80 zł (dostępne będą na bramce w dniu wydarzenia, gotówką)

Osoby poniżej 16 roku życia wpuszczane będą wyłącznie z rodzicem / opiekunem prawnym
Osoby w wieku 16-18 lat będą wpuszczane za pisemną zgodą rodzica / opiekuna prawnego

REGULAMIN KLUBU dostępny pod adresem
https://www.voodooclub.pl/strona/regulamin