tiktok logo

Merkfolk, Morhana, Neshorn, SteelFire / 27.05.2018 / stage2 / 18:00

Morhana

Jednen z pierwszych polskich zespołów folk metalowych, którego początki sięgają 2006 roku. Łączy zarówno ciężkie, jak i melodyjne brzmienia, osiągając równowagę między muzyką folkową, a ostrym, ale nie pozbawionym charakteru metalem. Inspiracje folkowe muzycy Morhany czerpią z różnych części świata – odważnie sięgają zarówno po szybkie, skoczne motywy bretońskie, jak i po melodyjne, smutne pieśni osadzone w klimatach stricte słowiańskich. Większość tekstów natomiast odnosi się do mitologii nordyckiej.
Obecność instrumentów klasycznych nadaje utworom lekkość, co w połączeniu z ciężkim zapleczem gitarowym tworzy niespotykaną, wybuchową mieszankę. Wokale – z jednej strony męski – mocny, gardłowy, z drugiej kobiecy – wysoki i czysty dopełniają całości i tworzą unikalny charakter zespołu.
Zespół ma na koncie dwie płyty demo, EP-kę, oraz płytę długogrającą zatytułowaną „When The Earth Was Forged”, wydaną w grudniu 2015 r.
https://www.facebook.com/morhanaofficial/?fref=ts

Merkfolk
Jedyny polski folk metalowy zespół z kobiecym growlem. Powstał na początku 2013 roku z inicjatywy rodzeństwa – Irminy i Rafała. Od listopada 2013 zespół regularnie koncertuje. Występowali, między innymi, na Ogólnopolskich Zlotach Miłośników Folk Metalu, Ragnard Rock Festiwal (Francja), Kalevala Polish Tour,Hellhammer Festiwal (Czechy). Mieli okazję grać na jednej scenie z Percivalem Schuttenbachem, Kalevalą, Welicorussem, Arkoną, Primordialem, Nokturnal Mortum, Wardruną, Skiltronem, The Moon and the Night Spirit, Nine Treasure.
https://www.facebook.com/Merkfolk/

Neshorn
Zespół powstał w kwietniu 2012 z inicjatywy Michała Rutkowskiego(wokal) i Michała Nowakowskiego(gitara). Niedługo do składu dołączył Adrian Badurski(gitara), Igor Pisarek(perkusja) i Adrian Pisarek(bas).
Od początku zespół pracował nad tworzeniem własnego materiału, głównie czerpiąc inspiracje od Lamb of God, lecz w efekcie końcowym wyszła mieszanka gatunkowa Death/Thrash/Groove/Core Metal. Najważniejszymi wydarzeniami zespołu były do tej pory wygrana eliminacji na DarkFest 2015 oraz udział w półfinale eliminacji do Festiwalu Pol’And’Rock. Na przełomie grudnia 2015 i stycznia 2016 zespół nagrał swój debiutancki album długogrający zatutułowany „Even in Dark Days” w studiu HeinrichHouse.
https://web.facebook.com/NeshornPL/

SteelFire
Zespół utworzony w Mińsku Mazowieckim, z inicjatywy gitarowej rodziny: Irona oraz Jake’a. Ich duet przeobraził się w trio, gdy do zespołu dołączył młody perkusista – Przemek Nalazek. Po miesiącach zawirowań, ciągłych poszukiwań odpowiednich muzyków, skład ostatecznie się wykrystalizował. Pod koniec roku 2010 do zespołu dołączyli basista Mariusz Jaguścik oraz wokalista Paweł Markowski. Od tego momentu nastąpiła inwazja rock’n’rollowego szaleństwa. Zespół zaczął intensywnie koncertować i pracować nad własnym materiałem by rok 2011 zwieńczyć nagraniem dwóch pierwszych kawałków, a wiosnę 2013 wydaniem dema/EP, zawierającego 6 utworów, o tytule „Rock’n’Roll na wieki wieków”. Od 2013 roku Mariusza zastąpił Muraś Szuramicki, a Kubę – Patryk Makać.Kolejna zmiana w składzie nastąpiła w 2014 r., tym razem zespół opuścił Paweł i po kilku miesiącach poszukiwań nowym wokalistą został – Mateusz Grzmiel. W tym składzie, na początku 2015 roku zespół wydał singla pt. ,,To nie nasza wojna”. Po jego wydaniu nastąpiło rozstanie z Mateuszem. Do składu wrócił Paweł Markowski.
https://web.facebook.com/SteelFireBand/

Bilety: 30zł
Bramka: 18:00
Start: 18:30

Zapraszamy!