tiktok logo

Latent Avidity Tour 2019 : Retrospective x Melanie Mau & Martin Schnella x Starsabout / 28.09.2019 / stage2 / 19:00

Latent Avidity Tour 2019 : Retrospective x Melanie Mau & Martin Schnella x Starsabout

„Latent Avidity” nowa płyta Retrospective We wrześniu zespół rusza w trasę koncertową promującą nowe wydawnictwo. Towarzyszyć im będzie nostalgiczny, pełen emocji Starsabout oraz zbierający znakomite recenzję w całej Europie, duet akustyczny Melanie Mau & Martin Schnella

VooDoo Club
Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A (dawne Bema 65),
01-242 Warszawa

start: 19:00
bilety: 30 pln / 35 pln
*bilety dostępne w sieci Bilety24.pl pod linkiem
https://www.bilety24.pl/koncert/retrospective-starsabout-melanie-mau-martin-schnella-52292?id=256779

Zagrają:
Retrospective (Progressive Rock / Art-Rock)
Starsabout (Post-Rock / Progressive Rock / Dream Rock)
Melanie Mau & Martin Schnella (Acoustic / Alternative / Songwriter)

*** Promocyjnie Wspierają Nas ***
ArtRock.PLHeavy Metal PagesKvltRock KompasWiara RockaRockowa WarszawaMetal CentreProgRock.org.plRock Area (www.rockarea.eu)Szarpidrut PLMLWZProgressive Promotion Records

——- RETROSPECTIVE – Leszno, PL
https://www.youtube.com/user/Retrospectivepl
https://www.facebook.com/retrospectivepl/
https://soundcloud.com/RetrospectivePL
https://retrospectivepl.bandcamp.com/
http://www.retrospective.pl

> „The End Of The Winter Lethargy” https://youtu.be/vdTF3uvsQVA
> „Ocean Of A Little Thoughts” https://youtu.be/J_7XAesLmqU
> „Right Way” https://youtu.be/UhevxZEZMm4

Retrospective to zespół‚ działający na rynku muzycznym już przeszło 10 lat. Formacja wypracowała swój własny, charakterystyczny styl, będący wariacją na temat szeroko rozumianego rocka progresywnego, art rocka i mocniejszych metalowych brzmień.

Zespół‚ nie zamyka się ściśle w jednej stylistyce, potrafi kreować klimatyczne muzyczne pejzaże przepełnione emocjami, ale również zaskoczyć słuchacza ostrym, rockowym brzmieniem. Najnowszy album Latent Avidity jest znakomitym przykładem wojaży po różnych stylach muzycznych przy jednoczesnym zachowaniu typowo art-rockowej melodyjności kompozycji.

Zespół Retrospective serwuje na koncertach energetyczne show, które z pewnością porwie każdego fana progresywnego rocka spod znaku Riverside, Porcupine Tree czy Anathemy. Drapieżny i mocny wokal Jakuba Roszaka, wspierany przez kontrastujący z nim delikatny głos Beaty Łagody tworzą wyjątkowy duet, który stał się elementem rozpoznawczym zespołu. Całą muzykę napędza dynamiczna sekcja, a rockowej mocy dostarczają dwie świetnie współpracujące gitary.

Formacja występowała u boku takich wykonawców jak: Riverside, Fish, RPWL, Antimatter, Big Big Train, Behemoth, Threshold, Subsignal, Lazuli, Disperse, Coma, Illusion, Dżem, Turbo, Fismoll, Edyta Bartosiewicz. Grupa zagrała ponad 200 koncertów w Polsce oraz w Europie. Retrospective występowało na wielu festiwalach w roli headlinera. Warto wspomnieć o takich wydarzeniach jak Progressive Promotion Festival w Russelsheim lub na Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego W Toruniu. W 2018 roku grupa pojawiła się na jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych na świecie festiwali muzyki progresywnej Night Of The Prog.

Retrospective tworzą: Jakub Roszak, Beata Łagoda, Łukasz Marszałek, Maciej Klimek, Robert Kusik

—— STARSABOUT – Białystok, PL
https://www.facebook.com/starsabout/
http://starsabout.bandcamp.com

> „Black Rain Love” (video) https://youtu.be/-v6YaZfs-tE
> „Longing For Home” (video) https://youtu.be/Em2XjHwc-zI

Starsabout i ich ”dream sounds” – czyli nostalgiczne, pełne emocji piosenki, swobodnie balansujące na pograniczu alternatywnego rocka z progresywnymi i post-rockowymi odniesieniami. Zadebiutowali przed trzema laty odrealnioną, rozmarzoną płytą ”Halflights”, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem słuchaczy oraz niezależnego środowiska muzycznego. W czerwcu 2017 otwierali ceniony w kraju Halfway Festival. Natomiast pod koniec 2017 r. nakładem niemieckiego labelu Progressive Promotion Records, ukazał się ich drugi album ”Longing For Home”. Dzięki tej płycie o zespole coraz częściej pisze się za granicą. Od końca 2018 r. grupa – już jako kwintet – nieprzerwanie pracuje nad nowymi utworami.

Istotą brzmienia Starsabout jest połączenie marzycielskich linii melodycznych z charakterystycznym, nostalgicznym i emocjonalnym brzmieniem gitar, które otulają słuchacza niczym delikatna, wieczorna mgła.

Starsabout tworzą: Piotr Trypus (głos i gitara), Tomasz Kryjan (gitara), Piotr Ignatowicz (bas), Sergiusz Pruszyński (perkusja), Marcin Wasiluk (klawisze, gitara).

——- MELANIE MAU & MARTIN SCHNELLA – Osterode am Harz, DEU
https://www.facebook.com/MelanieMauundMartinSchnella/
http://www.gray-matters.de

> „The Storm” (Flying Colors Cover) https://youtu.be/eyTnhIbJVdQ
> „Wasted Years” (Iron Maiden Cover) https://youtu.be/eVsOS6lSVcM

Wszystko zaczęło się od coveru utworu „Miracles Out Of Nowhere” autorstwa Kansas. Melanie Mau i Martin Schnella, pochodzący z pięknych gór Harz w Niemczech, oddani muzyce, odkryli swoją pasję do wspólnego grania – i ta piosenka była punktem wyjścia!
Postanowili przearanżować, w ich własnym stylu, piosenki z różnych gatunków muzycznych, aby nadać melodiom nowe, świeże spojrzenie. Jednakże, będąc pasjonatami tworzenia nowych dźwięków, Melanie i Martin konsekwentnie pracują również nad własnymi kompozycjami. Stylistycznie muzyka tego duetu jest mieszanką ludowej muzyki rockowej i zawiera wpływy rocka progresywnego.

Brzmienie tego duetu mimo, że często oparte tylko na wokalach i gitarze akustycznej jest czymś absolutnie wyjątkowym – każda piosenka to prawdziwy „Gray Matter”. Peter Gabriel, The Police czy Iron Maiden to jedni z wielu artystów których coverów można się spodziewać na koncertach Melanie i Martina. Nie będą to zwykłe covery, tylko oryginalne aranżacje, za które duet jest doceniany w całej Europie.


Osoby niepełnoletnie,potrzebują do udziału w wydarzeniu pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego

REGULAMIN KLUBU dostępny pod adresem
https://www.voodooclub.pl/strona/regulamin