tiktok logo

Koncert Skiltron, Lux Perpetua / 27.09.2016 / / 19:00

SKILTRON – zespół osadzony w muzyce CELTIC I POWER METAL pochodzący z Ameryki Południowej. Argentyńska grupa została założona w 2004 roku. Na koncie mają cztery albumy długogrające: „THE CLANS HAVE UNITED” (2006), „BEHEADING THE LIARS” (2008), „THE HIGHLAND WAY” (2010) oraz „INTO THE BATTLEGROUND” (2013). Na każdym kolejnym albumie zespół rozwijał swój unikalny styl i brzmienie. Zespół zaczynał od koncertów u boku takich zespołów jak GRAVE DIGGER, IN EXTREMO czy KORPIKLAANI, z którymi to pojechał w trasę po Ameryce Południowej w 2010 roku. W 2012 grupa debiutowała na żywo w Europie grając trasę po UK. W 2015 roku Skiltron zagości na największym metalowym festiwalu świata – Wacken Open Air będąc równocześnie pierwszym występującym tam zespołem z Argentyny w historii festiwalu. W 2015 SKILTRON odwiedził również Polskę. Już wkrótce kolejne koncerty, niebawem też wiecej informacji…

https://www.facebook.com/skiltron

„Lux Perpetua – (łac. światłość wiekuista). Jeden z nielicznych, polskich zespołów powermetalowych. Ich muzyka niesie jest pełna niczym nieokiełznanej energii.
Jak sami mówią muzycy „Niesiemy niegasnące muzyczne światło w mroki, gdzie nikt nie odważy się zstąpić. Śpiewamy o minionych bohaterach, herosach, o walce dobra ze złem, snujemy opowieści, w których przewijają się postacie literackie, filmowe, mitologiczne, a nawet z gier komputerowych” Lux Perpetua to szybka, mocna i melodyjna muzyka z pozytywnym przesłaniem!
https://luxperpetua.net/pl/zespol

wydarzenie na fb