Koncert Cortege / Sawblade / Chimera / 28.10.2016 / / 20:00

Wystąpią zespoły:

CORTEGE https://www.facebook.com/cortege.poland/
SAWBLADE https://www.facebook.com/SawbladeBand/?fref=ts
CHIMERA https://www.facebook.com/ChimeraMetal/?fref=ts

Wstęp 10 zł.
————————————————————————-
CORTEGE
Zespół powstaje 1996 r. Po trzech latach wspólnego grania prób, koncertów, oraz kilku zmianach personalnych zespół w składzie: Artur Ambroży – gitara, Łukasz Schubert – gitara, Michał Hoszycki – perkusja, Sebastian Bartek – wokal / bas,
rejestruje w chwałowickim DK, swój pierwszy materiał „Awareness”, który wychodzi wiosną 2000 r. Demo, wtedy jeszcze na kasecie magnetofonowej, rozchodzi się szybko, zbierając bardzo dobre recenzje. CORTEGE idą za ciosem i w listopadzie 2001r., w jastrzębskim JP Studio, nagrywają drugi materiał o intrygującym tytule „Introduction to the slaughter of your gods”. To demo przynosi muzykę dojrzalszą i bardziej wymagającą. Niestety, po tej płycie zespół opuszczają Michał i Łukasz. Po krótkich poszukiwaniach, skład zostaje uzupełniony o Kamila Szuszkiewicza na perkusji i Radosława Nawrockiego na gitarze. Zespół wraca do prób i grania koncertów. Latem, 2004 r. grupa wchodzi ponownie do studia JP w Jastrzębiu-Zdroju aby nagrać trzecie demo „V-666”, które wychodzi latem tego samego roku. Niestety, proza życia sprawia, że po kilku koncertach CORTEGE są zmuszeni zawiesić działalność, na czas nieokreślony. Przerwa trwa trzy lata. W 2009 r. Sebastian i Artur decydują się na powrót na scenę. Po kilku przesłuchaniach nowy skład rysuje się następująco: Artur Ambroży – gitara, Michał Janczak – gitara, Kamil Szuszkiewicz – perkusja i Sebastian Bartek – wokal / bas. W tym zestawieniu przez trzy kolejne lata powstaje debiutancka płyta pt. „Anachoreo”. Album, nagrany w rybnickim No Fear Records i bielskim dmb Recording Studio, wyprodukowany przez Dominika Wawaka, wychodzi nakładem Let Them Come Productions 21.12.2012 r. Płyta zbiera bardzo dobre recenzje, a zespół pracowicie promuje ją serią kilkudziesięciu koncertów zagranych tak w Polsce jak i zagranicą.
Po trzech latach od premiery debiutanckiego krążka, CORTEGE są gotowi do zarejestrowania drugiej płyty. Nagrań dokonują w wodzisławskim studiu Orion, zaś produkcją zajmuje się Jarek Toifl w MaQ Records. Efektem tej współpracy jest zrobiona z rozmachem płyta „Touching the Void”, na której pomysły z „Anachoreo” uzyskują przestrzeń, a same kompozycje są bardziej epickie. Płyta wychodzi ponownie z nalepką Let Them Come Productions 25.03.2016 r. Do numeru HALLOWED BE THY NAME grupa kręci wideo, które swoim posępnym klimatem nawiązuje do klasycznych teledysków z początku lat dziewięćdziesiątych. Po premierze płyty, zespół opuszcza Michał, a jego miejsce zajmuje Łukasz Schubert, który nagrywał z CORTEGE dwa pierwsze dema.
Obecnie zespół przygotowuje się do promocji „Touching the Void” poprzez występy na żywo. Możecie być pewni, że w secie koncertowym, oprócz nowości, nie zabraknie starych numerów z wczesnego okresu działalności grupy.

CORTEGE tworzą:
Artur Ambroży – gitara
Łukasz Schubert – gitara
Kamil Szuszkiewicz – perkusja
Sebastian Bartek – wokal / bas

Dyskografia:
Awareness (demo) 2000
Introductions to the slaughter of your gods (demo) 2001
V-666 (demo) 2004
Anachoreo (płyta) 2012
Touching The Void (płyta) 2016

Linki:
Video HALLOWED BE THY NAME https://www.youtube.com/watch?v=ZBfsQwB9UVY
Płyta „Anachoreo” https://ltcp.bandcamp.com/album/cortege-anachoreo
Płyta „Touching the Void” https://ltcp.bandcamp.com/album/touching-the-void-3
Live:
WORSHIP https://www.youtube.com/watch?v=6geCAjsqF7Y
AWARENESS https://www.youtube.com/watch?v=pWhuIOHDfOo
VIOLENT https://www.youtube.com/watch?v=9eRlv31IhJM
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

SAWBLADE
Sawblade powstał w 2008r., a w obecnym składzie gra od marca 2015r. Muzycy zajmują się szeroko rozumianą muzyką metalową. Odrębny styl i wpływy każdego z członków zespołu sprawiają jednak, że w jego twórczości przewija się wiele różnych brzmień od thrash metalu, przez progressive, stoner metal, groove metal czy death. To wszystko skutkuje nowoczesnym brzmieniem określanym często jako modern metal.

Zespół debiutował 07.02.2014r. albumem REMINISCENCE (7/10 wg portalu www.magazyngitarzysta.pl) nagranym w warszawskim Sound Division Studio pod okiem Filipa „Heinrich” Hałucha (Vesania, ex-Decapitated, ex-Rootwater, ex-Unsun). Wcześniej muzycy wydali w 2011 roku demo, zawierające 4 utwory, nagrane w olsztyńskim Studio X w czerwcu 2011r. Obecnie zespół nagrywa swój drugi album, którego premiera przewidziana jest w 2016 r.

OSIĄGNIĘCIA:
Utwór „Rise Again” z demo z 2011r. zapewnił zespołowi miejsce w finałowej dziesiątce konkursu „Make More Music” organizowanego przez Empik. Sawblade zdobył także główną nagrodę w drugiej edycji konkursu „Rock Up Your Life” organizowanego przez studio nagrań „Spot”. Sukcesami są także udane występy w konkursach takich jak Rzeszowski Przegląd Autorski „RzePa” czy Akademicki Przegląd Muzyczny Radia Afera w Poznaniu.

Zespół wystąpił na scenach festiwali takich jak UFO X Festival 2015, Kulturalia 2014, Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2013, Hyde Park Festival w Radomiu oraz Festiwalu Wszystko Gra w Zamościu. Był gościem takich audycji radiowych jak: „Darkside” – Radio Kampus, „Laboratorium Wytrzymałości Metali” – Studenckie Radio ŻAK, „Niedziela z…” – Radio rocktime.pl, „Z prądem, ale pod prąd” – Radio Wnet, „Świeży Towar” – Radio Kampus, „Muzyczny świat bez względu na wiek” – Radio Wnet, „Garażowy index” – Akademickie Radio Uniwersytetu Zielonogórskiego Index. Odcinek programu „Rock Time” poświęcony Sawblade można spotkać w ramówce telewizji EdusatTv oraz Internecie. Grupa gościła także w Otwockiej Regionalnej Telewizji Internetowej LiniaTv.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

CHIMERA
Chimera powstała pod koniec 2013 roku w Warszawie z inicjatywy Rafała „Charona” Mazura. W składzie Andrzej Ruszkowski (perkusja), Rafał „Charon” Mazur (gitara), Grzegorz „Dante” Ptak (wokal, gitara), zespół szukał basisty. W międzyczasie Chimera pracowała nad swoim nowym, a zarazem pierwszym materiałem. Po kilku próbach z różnymi basistami, do składu dołączył Kuba Cieśluk.
W maju 2014 roku Chimera gra swój pierwszy koncert w opoczyńskim klubie Avangarda, wychodząc tym samym na światło dzienne. We wrześniu tego samego roku zespół wchodzi do studia, w którym rejestruje ścieżki perkusji na pierwszy pełny album. Walka z nagraniami ma potrwać jeszcze półtora roku. W międzyczasie Chimera wybiera się w swoja pierwsza trasę po Polsce. Dzięsięć koncertów pod szyldem RISE OF ANTAGONISM, które dobyły się na przełomie 2014/2015 roku, przynosi Chimerze coraz większą liczbę słuchaczy. Zespół dzielił trasę z Mammonem z Wrocławia oraz z zespołem KOIOS z Warszawy.
Kolejna trasa THE TRANSMUTATION TOUR, promująca ich pierwszy album odbywa sie na początku 2016roku. W tej trzymiesięcznej walce towarzyszą Chimerze Obsolence oraz Stygmath.

wydarzenie na fb