tiktok logo

Koncert „Cereus i towarzysze” z okazji wydania albumu „Dystonia” / 29.06.2018 / stage1 / 18:00

Koncert Cereus z okazji wydania debiutanckiej płyty DYSTONIA.

Długo na to czekaliście, ale i my również. Po wielu perypetiach wydaliśmy płytę długogrającą. Ale nie powstałaby ona gdyby nie wasze wsparcie, dobre słowo i wiara w naszą gromadkę. Dlatego też chcielibyśmy wam podziękować i zagrać dla was pierwszy koncert po długiej przerwie, w nieco odświeżonym składzie i oprawie.

Za miejsce obraliśmy bardzo klimatyczne miejsce, mianowicie klub Voodoo na Warszawskiej Woli. Tam nasza muzyka powinna zabrzmieć „ koncertowo”. Nie będziemy jednak sami. Ze sceny poza naszym repertuarem popłyną również dźwięki psychodeliczne i ciężkie, nie pozbawione emocji i mocy. Wesprą nas zespoły „Tankograd” oraz „Sun no more”.

CEREUS. Warszawski zespół Cereus powstał w 2012 roku, określa swoją muzykę mianem post-progress (Post-prog). Jego tworczosc jest wypadkową inspiracji płynącej z instrumentarium muzyki post-rockowej oraz post-metalowej, z elementami alternatywnego i progresywnego klimatu, jak Marillion, Caspian, czy A Perfect Circle.

W maju 2013 roku CEREUS opublikował EP-kę „Light Under the Blue Wave”, a w lutym 2014 roku wydał singla „Cassiopeia”, który trafił na ekskluzywne wydanie 2 płytowego digipacka „Cold Wind is the Promise of a Storm” portalu Post-rock PL, „Progstravaganza XIX:Convergence” oraz pojawił się na znanych portalach Puregrainaudio i HardRockHeaven. 27 kwietnia zespół wydał debiutancki koncept-album „Dystonia”.

Zespół można było do tej pory usłyszeć również w eterze za pośrednictwem Rock Radia, Polskiego Radia PIK, WNET, Pro – Radia, Radia Kampus irlandzkiego Near FM, czy belgijskiego MusicBox oraz na deskach Progresji.

Członkowie:

Michał Dąbrowski – vocal
Paweł Sikora – guitars, ambient
Konrad Pawłowski – bass
Patryk Woźniak – guitar, electronica
Maciej Caputa – drums

https://www.facebook.com/cereusband/

TANKOGRAD. Doom metal for kolkhoz children
Członkowie zespołu
Herr Feldgrau – guitar, vocals
Herr Schnitt – bass
Herr Berg – guitar
Herr Doktor – drums

Miasto rodzinne: Warschau
Doom/Black Metal
https://www.facebook.com/tankogradband/

SUN No MORE. Doom/Black metal band from Warsaw, Poland.
Członkowie zespołu
Vocals – Nun
Lead Guitar – Pit
Rhythm Guitar – K.
Bass Guitar – Wojciech K.
Drums – Ireneusz Kuta
https://www.facebook.com/sunnomoreofficial/

kolejność nie ustalona, wstępnie wiadomo, że CEREUS zagra jako trzeci

Bilety: 15 zł przedsprzedaż – https://goout.net/pl/bilety/cereus/kcqc/ 20 zł w dniu koncertu