tiktok logo

Koncert Bright Ophidia, Immortal Dreams, Authority w Warszawie / 02.06.2017 / stage1 / 19:00

BRIGHT OPHIDIA to progresywny metal z elementami jazzu i muzyki etnicznej, wzbogacony bogatą aranżacją drugiej gitary. Zespół grający zróżnicowane dźwięki z oryginalnym wokalistą. Ciągłe zmiany tempa, beatów, nastroju i dźwięku. Nowatorskie podejście do grania w wykonaniu BRIGHT OPHIDIA zostało zarejestrowane na dwóch poprzednich albumach dla Metal Mind Productions – „Coma” (2003) i „Red Riot” (2004). Krążki otrzymały świetne recenzje krytyków i jeszcze lepsze opinie fanów. Zespół wystąpił podczas szeregu festiwali, takich jak Metalmania, Merciless East Festival, Hunter Fest i Kaliningrad Bike Show. Ostatni krążek „Set Your Madness free” (2009) wydany przez Revolution Records to zróżnicowany materiał, od progresywnego metalu, przez electro-rock, jazz, industrial czy nawet gotyk. Tu nie ma granic. „Set Your Madness Free” to muzyka w nowym wymiarze.Aktualnie zespół nagrywa nowy album pod nazwą „Fighting The Gravity”, którego premierę zaplanowano na jesień 2017 roku.

IMMORTAL DREAMS powstał w 2012 roku z inicjatywy Andrzeja Białka (bass), Piotra Świdra (gitara), Daniela Piotrowskiego (bębny) i Aleksa Gręziaka (wokal). W tym składzie zespół pracował nad materiałem, oraz rozpoczął działalność koncertową. W roku 2013 do grupy dołączył Kamil Gędziarski (inst, klawiszowe), a w roku 2016 Aleksa zastąpił Daniel Olborski. W tym składzie został nagrany pierwszy album pt. Bad Rewolution który jest dostępny w wersji elektronicznej (iTunes, Spotify, Dezer ,GooglePlay itp.,) Muzyka jaką wykonują to mieszanka, rocka , metalu, oraz brzmień alternatywnych. Groove sekcji rytmicznej, mięsiste riffy gitarowe, odrobina psychodelii klawiszy i melodyjny wokal, to coś co jest charakterystyczne dla twórczości zespołu. Członkowie zespołu określają ją jako alternative/modern metal. Immortal Dreams to zespół który najlepiej czuje się na scenie. Zagrali dziesiątki koncertów zarówno klubowych jak i na dużej scenie. Wzięli udział w kilku festiwalach gdzie również odnosili sukcesy ( 1 miejsce festiwal Lipa 2015 w Lipnie, 1 miejsce Free Art Fest Częstochowa). Do sukcesów zespołu trzeba zapisać dwie edycje festiwalu Żyrock (2014, 2015), który zorganizowali w Żyrardowie.
http://www.immortaldreams.net/
https://soundcloud.com/immortal-dreams
https://www.youtube.com/user/immortaldreamspl/videos

AUTHORITY Zespół został założony jeszcze pod koniec lat 90 przez Marcina Wikę, Krzyśka Kowala i Przemka Barana. Po roku czasu zostało nagrane pierwsze demo składające się z 4 utworów. Od tego momentu zespół zagrał kilkanaście udanych koncertów między innymi w klubach oraz na kieleckich juwenaliach. Na podsumowanie tego okresu zespół wystąpił na koncercie w radio Kielce i ten koncert został zarejestrowany co stanowi oficjalną Epkę koncertową.Niestety niedługo po koncercie z niezrozumiałych przyczyn zespół zawiesił działalność.
W roku 2012 zespół został reaktywowany w oryginalnym trzy osobowym składzie który tworzył nową muzykę. Skład uzupełnił wokalista Sebastian Serwilski z nową energią i zaangażowanymi tekstami. Niedługo potem kolejna rotacja, Sebastiana na froncie zastąpił Hubert Lemiecha oraz dołączył do nas gitarzysta solowy Eant Clistwood. Sebastian cały czas pozostaje w zespole jako autor tekstów.
W maju 2015 roku zagraliśmy na Festiwalu Kielce Rockują obok The Animals, Mech, Artur Brown, The Cell czy Eric Bell. Na tym samym festiwalu zakwalifikowaliśmy się do kolejnego koncertu w ramach konkursu Rock-Front na którym zdobyliśmy wyróżnienie.
Jednocześnie dostaliśmy nominacje do Świętokrzyskiej nagrody muzycznej Kieleckie Scyzoryki 2015 w kategorii wykonawca Hard-Rock/Metal której zostaliśmy laureatem.
W roku 2016 zespół wydał EPkę „Bona Fide” składającą się z czterech utworów.
W tym okresie nastąpiły kolejne zmiany personalne, stanowisko gitarzysty solowego objął Darek Piątkowski z zespołu SPECTRUM.
Rok 2016 zakończyliśmy trasą promującą płytę „Bona Fide Tour 2016” wspólnie z Czeskim zespołem The Snuff.