tiktok logo

Killsorrow, Animations, As Night Falls, Chimera at VooDoo Club / 02.11.2018 / stage2 / 19:00

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak wyglądałby koncert metalowy po wielkim, pustoszącym miasta i państwa konflikcie nuklearnym? Nawet jeśli nie, masz okazję przekonać się o tym na własnej skórze. Pierwszy i ostatni zespół z miasta, gdzie przed wojną płynęła Wisła, przybywa do Warszawy w poszukiwaniu ostatnich ocalałych, którzy słuchali melodyjnej, ale zarazem ciężkiej muzyki, z nieodłącznym groovem. Ich dziadkowie powiedzieliby, że brzmią jak stare dobre szwedzkie granie spod znaku In Flames. Wyglądem przypominają jakby postacie z proroczych filmów i gier, takich jak Mad Max czy Fallout. 

Mają na swoim koncie wysoko ocenioną przez recenzentów płytę „Little Something For You to Choke” (średnia ocena 9/10 – deathmagnetic.pl, heavyrock.pl, rockarea.pl). W czerwcu 2018 ujrzał światło dzienne nowy singiel, „What Lies Beneath The Waste”, zapowiadający drugą płytę krakowskiego zespołu, która ukaże się na początku 2019 roku.
Magazyn „Gitarzysta”: „Killsorrow to jedna z tych kapel, które udowadniają ponad wszelka wątpliwość, ze w Kraju nad Wisłą można stworzyć muzę na światowym poziomie. W ich wykonaniu, współczesny thrash, czy jak kto woli „melodic death metal” ma się nie tylko dobrze, ale wręcz kopie tyłki i nie bierze jeńców, a sama kapela mogłaby z powodzeniem występować u boku światowych gwiazd typu Gojira czy Lamb of God. Jeśli jeszcze nie znacie ich twórczości to najwyższy czas nadrobić zaległości” (nr 7/2017)

KILLSORROW – melodic groove metal, Kraków
„What Lies Beneath The Waste”
https://youtu.be/T8rkeNovKEI
“Little Something For You To Choke”
https://youtu.be/2WUU86G_Dlo
Fb: https://www.facebook.com/Killsorrow/

ANIMATIONS – metal,Jaworzno
zespół dobrze znany fanom metalowego grania. Stał się rozpoznawalny w kręgach światowej muzyki metalowej już w 2007 roku, gdy debiutancki album „Animations” sprzedał się w 2 tysiącach egzemplarzy na całym świecie. Zespół zapoczątkował nową, nieobecną wówczas w Polsce stylistykę metalowego brzmienia, a trzy kolejne albumy ugruntowały niepowtarzalny charakter twórczości formacji z Jaworzna. Animations mają na swoim koncie cztery albumy i udział w wielu festiwalach krajowych i zagranicznych (ProgPower Europe, Przystanek Woodstock, Metal Hammer Festiwal, Metalmania). Zespół dzielił scenę muzyczną z takimi gwiazdami jak Judas Priest, Exodus, Trivium czy MegaDeath. Bezkompromisowa metalowa atmosfera gwarantowana!

„Without the Sun” (album stream):
https://www.youtube.com/watch?v=GAy1mpzkNp8
„Silence”:
https://www.youtube.com/watch?v=haY6WNOmzrs
Fb: https://www.facebook.com/animationsofficial/

As Night Falls – symphonic metal, Katowice
As Night Falls to symfoniczno-metalowy zespół z Katowic. Choć ANF próbuje iść własną ścieżką, bez wątpienia inspiracją do powstania takiej muzyki są takie zespoły, jak Nightwish, Within Temptation, Delain czy Epica.
Zespół ma w swoim dorobku 2 EP (My secret place, From Grace to Oblivion) oraz LP (Embrace the Journey). Współpracował również z zagranicznymi oraz polskimi wydawnictwami, czego efektem są składanki: Forged in Stone and Steel (UK), Virgines Metallium: A Tribute to the New Maidens of Metal (USA), Ladies First (DE), Silesian Butchers Compilation vol. V (PL).
ANF koncertował na różnych scenach, w Polsce i zagranicą (Czechy, Niemcy, Holandia, Anglia) . Do swojego „CV” dumnie wpisał supporty przed takimi gwiazdami jak: Tarja Turunen, Liv Kristine, Eluveitie, Antimatter, Welicoruss, Proletaryat, Jelonek, Lyriel czy Artrosis.

„Eternal Dance”: https://www.youtube.com/watch?v=2lXFAG-y1dg
Fb:
https://www.facebook.com/asnightfallsband/

Chimera – heavy/black metal, Warszawa
Chimera powstała pod koniec 2013 roku w Warszawie z inicjatywy Rafała „Charona” Mazura. W składzie Andrzej Ruszkowski (perkusja), Rafał „Charon” Mazur (gitara), Grzegorz „Dante” Ptak (wokal, gitara), zespół szukał basisty. W międzyczasie Chimera pracowała nad swoim nowym, a zarazem pierwszym materiałem. Po kilku próbach z różnymi basistami, do składu dołączył Kuba Cieśluk. W maju 2014 roku Chimera gra swój pierwszy koncert w opoczyńskim klubie Avangarda, wychodząc tym samym na światło dzienne. We wrześniu tego samego roku zespół wchodzi do studia, w którym rejestruje ścieżki perkusji na pierwszy pełny album. Walka z nagraniami ma potrwać jeszcze półtora roku. W międzyczasie Chimera wybiera się w swoja pierwsza trasę po Polsce. Dziesięć koncertów pod szyldem RISE OF ANTAGONISM, które dobyły się na przełomie 2014/2015 roku, przynosi Chimerze coraz większą liczbę słuchaczy. Zespół dzielił trasę z Mammonem z Wrocławia oraz z zespołem KOIOS z Warszawy. Kolejna trasa THE TRANSMUTATION TOUR, promująca ich pierwszy album, o takiej samej nazwie, odbywa sie na początku 2016roku. W tej trzymiesięcznej walce towarzyszą Chimerze Obsolence oraz Stygmath. Kolejne miesiące poświęca na tworzenie i rejestracje materiału na drugą płytę, która już niebawem ujrzy światło dzienne.

„Transmutation”: https://www.youtube.com/watch?v=gw7iTedRMkQ
Fb: https://www.facebook.com/ChimeraMetal/

Start: 19:30
Wstęp: 30zł