tiktok logo

Kalevala Polish Tour / 05.03.2016 / / 18:00

Pierwszy raz w Polsce zagra rosyjski zespół Kalevala.

To jeden z liderów rosyjskiej sceny folkmetalowej. Założona późną wiosną 2007 roku przez Ksenię Markevich i Nikitę Andrianova. Obecnie wyruszają na podbój Europy by dzielić się ze słuchaczami swoją muzyką.

Wstrząsający, głęboki i emocjonalny kobiecy wokal Kseni, skomplikowane i melodyjne partie gitar, przyprawione wieloma ludowymi instrumentami to oblicze zespołu.
Kalevala opowiada historie oparte na legendach różnych narodów żyjących w Rosji – Marianów słowiańskich, Karelian, Kozaków. Teksty, często bardzo osobiste wiersze wokalistki, Ksenii poruszają serca wielu słuchaczy…

https://www.facebook.com/Kalevalafolk

Na koncercie towarzyszyć im będą przedstawiciele polskiego folkmetalu:

Percival Schuttenbach
https://www.facebook.com/PercivalSchuttenbach

Percival – współtwórca sukcesu albumu „Równonoc”, jedyny odpowiedzialny za żywe brzmienia na tej diamentowej płycie. Zespół, którego dźwięki w dużym stopniu uświetnią najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry Wiedźmin 3. Grupa, która zmierzyła wzdłuż i wszerz Polskę i Europę, grając na instrumentach sprzed tysiąca lat w warunkach sprzed tysiąca lat na wszelkiego rodzaju festiwalach i inscenizacjach historycznych. Koncerty zespołu Percival to wartka, dźwiękowa podróż w czasie, po ziemiach zamieszkanych przez Słowian. Poprzeplatana ciekawostkami i opowieściami o obrzędach naszych przodków, oraz korzeniach naszej kultury.

Percival Schuttenbach to zespół kojarzony przede wszystkim z udziału w soundtracku do „Wiedźmina 3”, potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce. Ich oryginalna muzyka łączy drapieżność metalu z energią dawnych słowiańskich pieśni, wirtuozerię muzyki ludowej z wiedzą na temat klasycznej harmonii.
Trzy piękne multiinstrumentalistki i wokalistki razem z charyzmatycznym
gitarzystą i szalonym perkusistą tworzą na scenie niesamowite show. Zespół ma na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty w krajach całej Europy, nagrody na festiwalach rockowych i folkowych, a także – jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce – diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu „Równonoc” – spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem.
W najbliższym czasie muzyka grupy znajdzie się w soundtracku do gry
„Wiedźmin3” „Dziki Gon”. Gry, która jeszcze przed swoją premierą, planowaną na maj 2015 roku, spowodowała lawinowy przypływ wiernej i oddanej grupy fanów Percivala na całym świecie.

Helroth
https://www.facebook.com/Helroth

Helroth został założony w grudniu 2012 roku przez trójkę przyjaciół, Marthę, Zapora i Ernesta. W kwietniu 2013 roku grupa udała się na polsko-czeską trasę wraz z słoweńskim zespołem Avven.
W tym samym roku, Helroth wydał swoją pierwszą EP-kę „Wataha” i zagrał razem z Dalriadą, Silent Stream of Godless Elegy i Litvintroll na Folk Metal Harvest Festival w Warszawie.

Wiosną 2014 roku zespół zagrał z Arkoną, Percival Schuttenbach i SSOGE we Wrocławiu i Katowicach. Jesienią Helroth wystąpił na Weltenbaum Festival w Erfurcie (Niemcy) i suportował Eluveitie, Skálmöld i Arkonę na polskiej części ich trasy koncertowej (w Krakowie, Warszawie i Szczecinie).
W 2015 roku Helroth był headliner na Medieval Festival w Trokach (Litwa), grał na Ragnard Rock Festival we Francji, a następnie udał się na krótkie tournee we Włoszech i na Słowacji. W październiku zespół wspierał Ensiferum, Skyforger i Metsatöll we Wrocławiu. W grudniu 2015 opublikował teledysk „Wiedźma” zapowiadający wydanie swojego pierwszego LP „I, Pagan”.

Obecny skład:
Michał „Orthank” Lipka – vocal
Martha Gantner – flutes, vocal
Ernest Grabowski-Patela – violin
Jan Machalski – guitar
Damian „Mer” Pacholak – guitar
Adam „Morwin” Kłosek – bass, backing vocals
Marcin Ścierański – drums

Merkfolk
https://www.facebook.com/Merkfolk

Zespół powstał na początku 2013 roku z inicjatywy rodzeństwa – Irminy i Rafała. Po kilku miesiącach poszukiwań udało się im zebrać pełny skład i pod koniec listopada zagrali swój pierwszy koncert.

Nazwa zespołu, w luźnym tłumaczeniu (z norweskiego), oznacza „niosący folk”. Utwory Merkfolk to wpadające w ucho melodie, grane przez akordeon i skrzypce oraz ciężkie brzmienie gitar i perkusji, okraszone kobiecym growlem.

Merkfolk jest laureatem kilku przeglądów. W marcu 2014 zespół udostępnił na swoim kanale YouTube, nagrany w domowych warunkach utwór pt. „Nananana”. W lipcu ukazała się płyta, na której znalazły się: „Topielica” i „Trust”. W październiku miał premierę pierwszy teledysk Merkfolk do utworu „Topielica”. W lipcu 2015 r. zespół wydał, nakładem wytwórni Art of the Night Productions, swoją pierwszą płytę pt. „The folk bringer”, na której znalazło się 14 utworów.

Obecny skład to:
Maria „Mery” Woźniak – wokal
Katarzyna Nowosadzka – skrzypce, chórki
Kacper Pawłowicz – akordeon
Irmina Frąckiewicz – gitara
Łukasz „Ziomek” Hawryluk – bas, chórki
Rafał „Baton” Frąckiewicz – perkusja.

Zapraszamy!

Bramka: 18:00

Bilety: 40/50 pln

Przedsprzedaż:
http://kickassbookings.8merch.com/warszawa_voodoo_club_5_03_2016-id7871

wydarzenie na fb