tiktok logo

Helroth / Valkenrag / Ūkanose w VooDoo Club / 28.04.2017 / stage1 / 19:00

Na jednej scenie pagan folk viking metal z Polski i Litwy!

Wystąpią:

Helroth został założony w grudniu 2012 roku przez trójkę przyjaciół, Marthę, Zapora i
Ernesta. W kwietniu 2013 roku zespół udał się na polsko-czeską trasę ze słoweńskim zespołem Avven.
W tym samym roku, Helroth wydał swoją pierwszą EP-kę „Wataha” i wystąpił w Warszawie na Folk Metal Harvest Festival razem z Dalriada, Silent Stream of Godless Elegy i Litvintroll.
Wiosną 2014 roku grupa zagrała z Arkoną, Percival Schuttenbach i SSOGE we Wrocławiu i Katowicach, a jesienią na niemieckim Weltenbaum Festival w Erfurcie. Następnie suportował Eluveitie, Skálmöld i Arkonę na polskim odcinku ich trasy (Kraków, Warszawa, Szczecin). W 2015 roku Helrothzagrał jako headliner na Medieval Festival w Trokach (Litwa) i zagościł we Francji na Ragnard Rock Festival, po czym udał się na krótkie tournee po Włoszech i Słowacji.

W październiku zespół wspierał we Wrocławiu Ensiferum,
Skyforger i Metsatöll.
W grudniu 2015 opublikował teledysk „Wiedźma”
zapowiadający wydanie swojego pierwszego
LP „I, Pagan”.
Latem 2016 Helroth ponownie zawitał na Ragnard Rock Festival we Francji.

Po wydaniu debiutanckiego albumu „I, Pagan”, Helroth zagrał kilka koncertów promocyjnych w kraju a następnie towarzyszył zespołowi Percival Schuttenbach na trasie „Strzyga Tour”.
Rok zakończył jako główny polski support Eluveitie w katowickim Mega Club.

Członkowie zespołu
Orthank – vocals
Martha – flutes, 2nd voc
Ernest – violin
Zapor – guitar
Jan Machalski – guitar
Morwin – bass
Marcin – drums

https://www.facebook.com/pg/Helroth/

Valkenrag
Pochodząca z Tomaszowa Mazowieckiego horda grająca melodyjny death metal z elementami black metalu i folku utrzymanego w tematyce wikingów i Słowian.
Założona w 2006 roku przez Jorgha i Lorghata formacja w 2008 roku nagrała pierwsze demo ” NordWind”, do którego nakręcono video „Once Captured Priest”. W 2011 z zespołu odszedł Jorgh. W 2013 roku po wielu roszadach, ekipa Valkenrag ustabilizowała się po dojściu Typhusa na gitarze, Ulfara na basie i Shevca ma bębnach. W tym składzie nakręcono video „Waves of Coming Future” oraz „Halls of the brave” promujące pierwszy długogrający album „Twilight of Blood and Flesh”. Long play został wydany nakładem wytwórni Art of The Night Productions i zebrał bardzo pozytywne recenzje zarówno w kraju jak i za granicą. W 2015 roku Valkenrag nawiązał współpracę z agencją koncertową Heart of Rock. Koniec roku 2015 upłynął pod znakiem promowania nowo wydanego albumu na trasie Autumn Ride Tour razem z Quo Vadis. Przed zakończeniem trasy zespół opuścił Shevcoo, którego wkrótce zastąpił Vallghar z Hellspawn. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na drugi album, którego rejestracja przewidziana jest na lato 2017, a korzystając z krótkiej przerwy w owych pracach panowie postanowili najechać kilka polskich grodów przypominając o swojej obecności.
Do tej pory zespół wystąpił z takimi zespołami jak:
Venom, Rotting Christ, Ensiferum, Negura Bunget, Skyforger, Taake, Skalmold, Cruachan, Percival Schuttenbach, Valkyrja, Noctem, Devilish Impressions, Saltus, North, Thy Disease, Unearthly,

Członkowie zespołu
Lorghat – guitar/vocals
Typhus – guitar
Ulfar – bass
Vallghar – drums

https://www.facebook.com/pg/ValkenragBand/

Ūkanose to litewski, folk metalowy zespół założony w Wilnie, na Litwie, w 2012 roku przez gitarzystę, kompozytora Linasa, akordeonistę i kompozytora Tadasa oraz perkusistę Viliusa.

W 2014 roku ukazał się singiel „Trijų seselių”( Trzy siostry) zapowiadający album „Ūkanose”
Jesienią 2015 roku z zespołem rozstali się basista i obaj wokaliści a w ich miejsce dołączyli: Andrius (bas) i Robertas (gitara).
Na początku roku 2016 do zespołu dołączył Martynas (który nagrał część wokali na debiutanckim albumie).

Zespól wystąpił na wielu festiwalach na Litwie , m.in.: “Iš kartos į kartą – 2013”, “Margos pievos – 2013 ” “Kilkim žaibu – 2015 i Łotwie ”,„Zobens un Lemess – 2015 “ .

Na debiutancki album „Ūkanose”składa się dziewięć utworów. nagrania i miksy zostały wykonane przez Muzikos laboratorija.
Album zaprojektowany przez Kornelija Jociūtė zdobi grafika autorstwa Natalii Nadii Osipy.

Członkowie zespołu:
Martynas – Vocal
Tadas – Akordeon
Linas – Guitar
Robertas – Guitar
Andrius – Bass guitar
Vilius – Drums

https://www.facebook.com/Ukanose/

Szczegóły wkrótce!