tiktok logo

Heavy Metal Night 6 / 25.06.2016 / / 18:00

https://web.facebook.com/the.night.of.heavy.metal

Zapraszamy Państwa na szóstą edycję festiwalu Heavy Metal Night! Wystąpi dla Was 5 zespołów z Warszawy i okolic – oraz jako gwiazdaTARCHON FIST wprost ze słonecznej Italii!

Kiedy? –> 25 czerwca 2016r.
Gdzie? –> VooDoo Club

Rozkład jazdy:
18:00 – 18:45 Lady Strange
19:00 – 19:45 Poligon nr. 4
20:00 – 20:45 Immortal Dreams
21:00 – 21:45 TARCHON FIST
22:00 – 22:45 Komandos
23:00 – 23:45 Sawblade

Gramy w miejscu o cudownym klimacie i w kultowej lokalizacji.
(Fabryka przy Bema 65).
Wstęp: 20 zł.

——————————————————————–
Jesteś chętny wejść za darmo? Poszukujemy wolontariuszy.
Napisz wiadomość na: heavymetalnight@o2.pl,
wpisując w tytule maila [ZA DARMO]
Liczba miejsc ograniczona.
——————————————————————–

Tarchon Fist (Bolonia)
https://web.facebook.com/TARCHON-FIST-62330391412/

Tarchon Fist to zespół z wieloletnim doświadczeniem, którego muzyka mówi sama za siebie, ale to im nie wystarcza. Koncerty Włochów to dawka niesamowitej adrenaliny i dla muzyków i dla publiczności, więc postanowiliśmy ściągnąć ich do Polski. Mają za sobą niezliczoną ilość występów na scenach miast w całej europie, a oto co sami o sobie piszą, będąc podekscytowani występem na Heavy Metal Night:
„Today, after four albums, a DVD, a Vinyl, five videoclips, two promos and hundreds of live show in Italy, Switzerland, Germany, France, England, Austria and Czech Republic we are proud and happy to play in Poland for the first time!
We are coming!”
Kto żyw niech sam sprawdzi i pokaże jak Polska potrafi szaleć pod sceną!

Komandos (Warszawa)
https://web.facebook.com/komandosband

Komandos to wybuchowa mieszanka sześciu młodych, warszawskich serc, które płoną żywym ogniem! Nazwa zespołu pochodzi od taniego wina, dobrze znanego w kręgach koncertowiczów.
Nasze występy to połączenie energicznej muzyki, kopiącej prosto w klatę, oraz niezwykłego show, które nie pozwala ludziom stać w miejscu, lecz zmusza do świetnej zabawy!

Sawblade (Warszawa)
http://merch.sawblade.pl/
https://web.facebook.com/SawbladeBand

Sawblade powstał w 2008r., a w obecnym składzie gra od marca 2015r. Muzycy zajmują się szeroko rozumianą muzyką metalową. Odrębny styl i wpływy każdego z członków zespołu sprawiają jednak, że w jego twórczości przewija się wiele różnych brzmień od thrash metalu, przez progressive, stoner metal, groove metal czy death. To wszystko skutkuje nowoczesnym brzmieniem określanym często jako modern metal.

Immortal Dreams (Żyrardów)
https://web.facebook.com/ImmortalDream

Muzyka Immortal Dreams to połącznie hard rocka, nu metalu i metalu alternatywnego.
W lipcu 2015r. światło dzienne ujrzał singiel zespołu pt. „Mommy”, na którym to znalazł się tytułowy utwór oraz kawałek „Survive”. Pozytywne słowa na temat singla można było przeczytać m.in. w miesięczniku „Teraz Rock”. Na swoim koncie mają występy podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, udział w eliminacjach do Seven Festival, występ w ramach Festiwalu Rock Pomost w Suwałkach, a także występ podczas Finału Festiwalu Holendrock II w Warszawie. Immortal Dreams to zespół dużych plenerowych scen występowali w Miasteczku Namiotowym w Jarocinie, na Wyspie Słodowej we Wrocławiu, podczas Zlotu Motocyklowego w Poddębicach czy podczas Dni Otwartych Koszar w Łasku na Święto 32 Baza Lotnictwa Taktycznego, ale także scen klubowych. Zespół istnieje od 5 lat, a jego trzon stanowią dwaj doświadczeni gitarzyści. Andrzej – basista i Piotrek „Śrubek” – gitarzysta znają się niemal od pierwszego dźwięku. Na pokładzie mają również klasycznie wykształconego perkusistę – Daniela i klawiszowca – Kamila. Bębniarz swobodnie miksuje style podczas występów, natomiast parapet zawieszony na szyi stanowi koncertowe wyzwanie pianisty. Daniel „Thiefu” -wokalista, ostatni nabytek składu, dołączył w tym roku z nowym materiałem. Poznaj ich na najbliższym koncercie!

Lady Strange (Warszawa)
https://web.facebook.com/ladystrangeofficial

Niektórzy traktują rock’n’rolla jak sprawę życia i śmierci. Nie zgadzamy się z takim podejściem. Możemy te osoby zapewnić, że rock’n’roll to coś znacznie więcej. Styl zespołu to klasyczny hard rock jednocześnie pełen świeżości i zapału. Band cały czas się rozwija i wbija się klinem we współczesną muzykę rockową, łącząc stare brzmienia z młodzieńczą werwą i zapałem. Powstali niedawno, a już robią furorę w warszawskim podziemiu. Występ na Heavy Metal Night to zwieńczenie wiosennej trasy po Polsce i okazja, żeby zobaczyć ich tuż przed tym jak staną się sławni.

Poligon nr. 4 (Warszawa)
https://web.facebook.com/poligonnr4

Poligon nr. 4 to polski zespół grunge’owy założony w czerwcu 2008 roku. W 2011 roku ich pierwsza płyta została wydana przez wytwórnię SP records. Realizatorem i współproducentem albumu został Słabek Janowski (Kult ”MTV unplugged” czy zespoły takie jak Dezerter czy Kazik). Zespół gra muzykę grunge’ową we wszelkich jej odmianach, czyli od punka do najcięższych brzmień.
Koncertowali w wielu klubach Polski, a w Warszawie zagrali we wszystkich największych, jak Stodoła, Progresja czy Proxima. W Stodole supportowali kilkukrotnie zespół Kult oraz Kazika na żywo. Byli też w trasie z zespołem Closterkeller. Dwa razy dotarli też do półfinału festiwalu Emergenza dla młodych kapel. W 2013 roku nagrali utwór „Tiziphone” na specjalną składankę będącą hołdem dla zespołu Closterkeller.
Gościnnie razem z Kazikiem Staszewskim mieli okazję wykonać utwór „Legenda ludowa” z repertuaru grupy KNŻ. Ich muzykę puszczała m.in. Radiowa Jedynka czy radio Koszalin. Obecnie zespół koncertuje i zbiera fundusze na nagranie drugiego albumu. W listopadzie 2015 roku ukazał się ich wywiad dla magazynu „Gitarzysta”. Niedawno udzielali też wywiadu na antenie Radia Rock (dawne Roxy FM). Muzycy Poligonu nr. 4 w przeszłości mieli przyjemność występować gościnnie lub na czas dłuższy, w takich zespołach jak Apteka, Kult czy El dupa (Kazik i Dr. Yry).
Drugi studyjny album zespołu, tak jak i cała masa nowej muzyki, jest już dawno gotowy – jedynym problemem jest brak funduszy na rejestrację kolejnego long play’a.


Lista patronatów oraz sponsorów festiwalu jest otwarta.
Zainteresowanych prosimy o maile na heavymetalnight@o2.pl.
Tam też prosimy o zgłoszenia akredytacji prasowych oraz wszelkich innych propozycji współpracy.

wydarzenie na fb