tiktok logo

GOTHOTEKA + KONCERT : JESIEŃ / 11.12.2015 / / 21:00

W piątek 11 grudnia Gothoteka zaprasza na koncert i parkiet w Voodoo Club!

Na imprezie dźwięki spod flagi post-punk, cold wave, darkwave, gothic, batcave, a także elektroniczne zaserwują Marand, Meren-Re, Yvonne i Krucza.

* Gościnnie zagra Bašnia z setem cold wave/gothic rock/dreampop/shoegaze/electropop.

Koncert zagra toruński zespół JESIEŃ
(post-punk | noise-rock | psychodramatic)

http://jesien.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/grupajesien

Jesień, znana także jako Grupa Przestępcza „Jesień”, to toruńskie trio, w którego skład wchodzą Michał Supcziński (bas), Maciej Karmiński (perkusja) i Szymon Szwarc (gitara, głos). Muzykę zespołu charakteryzuje igranie.
Jeśli nałożymy na owo igranie klisze terminologiczne, z których większość posiada przedrostek „post-„, zrozumiemy, że chodzi tu o dążenie do określenia tożsamości muzycznej poprzez penetrację piosenkowych form i walkę z nimi, czego efektem jest nieustanne popadanie w kolejne piosenkowe formy.
Motoryka tych działań posiada walor intelektualny, muzycy zdają sobie sprawę z błędnego koła, w jakim się znaleźli, próbując określić się wobec formy nie za jej pomocą. To sprawia, że owoce tych poczynań są słodko-kwaśne, często gorzkie, podane na kartonowym talerzyku i obsypane popiołem. Każde zamknięcie cyklu jest dla muzyków powodem kolejnych wątpliwości.Bo właściwie Jesień chce pokazać muzykę problematyczną, świadomą niedoskonałości ludzkiego organizmu i umysłu, wreszcie, świadomą wielowarstwowości świata dźwięków, organizujących się z garażowym zacięciem, nutką ironii, liryzmu oraz brakiem szacunku okazanym bezrefleksyjnemu pochłanianiu form piosenkowych.

• • •

start: 21:00
wstęp: 15 zł

wydarzenie na fb