tiktok logo

GOMOR / Penerra / 18.05 / VooDoo Club Warszawa / 18.05.2018 / stage2 / 19:00

Jeśli lubisz Motörhead to musisz posłuchać GOMOR-a !!! 

Zespół GOMOR powstał w 1988 roku w Poznaniu z inicjatywy ówczesnych technicznych Turbo & Wolf Spider i zadebiutował udanym i szokującym występem na Metalmanii 89′. Z tego też okresu pochodzą pierwsze nagrania tego zespołu wydane przez Metal Mind Productions na składance Metalmania 89′.
Po wielu latach zawieszenia Popcorn (Acid Drinkers) i Compass (Syndicate,RH Blue) na jednej z wielu imprez postanowili reaktywować GOMOR, co zaowocowało w 2012 r. nagraniem albumu ” Apocalyptic Rise” który zawiera 11 ostrych i dynamicznych metalowo-rock’n’rollo’wychkompozycji w nurcie muzycznym a’la Motörhead.
Album został bardzo dobrze przyjęty przez media i słuchaczy na koncertach, a Gomor został okrzyknięty mianem „polskiego Motörhead”,głównie jest to zasługa wokalu Compassa który do złudzenia wpasowuje się w stylistykę śp.Lemmyego.

Skład:
Compass – voc ***
Maciej Jahnz – lead guitar ***
Maciej ŻUK Żebrowski – bass guitar ***
Marek GOORAL Górecki – guitar ***
Jarosław Szczeciński – drums ***

PENERRA
Penerra to skład metalowy, odwołujący się w swojej muzyce zarówno do klasyki gatunku, jak i do nowszych brzmień. Twórczością Penerry mogą zainteresować się zarówno fani Black Sabbath, Deep Purple czy Metalliki, jak i zwolennicy Rammsteina, Fear Factory lub Sepultury. Penerra łączy w swym materiale ciężkie riffy, szybkie thrash’owanie, mocną, punktującą linię perkusji, ciężki bas oraz zróżnicowane linie wokalne, a wszystko okraszone melodyjnymi solówkami Macieja Jahnza, doskonale znanymi braci metalowej.

Skład:
Maciej Jahnz – gitara
Maksymilian „Max” Janhz – gitara
Jarosław Szczeciński – perkusja
Artur „Kred” Mielczarek – bas, chórki
Piotr „Pedro” Wach – wokal