tiktok logo

Folk Metal Night – Warszawa – Spotkanie Grudniowe / 01.12.2018 / stage2 / 19:00

Po raz kolejny zapraszamy na Spotkanie Grudniowe! Dobra zabawa, fantastyczne zespoły i niespotykana energia!

Zagrają:

Emerald Shine
Melodyjny metalowy zespół z Novy Jicin, Czechy. Oprócz typowych instrumentów metalowych, zespół używa elektrycznej harfy, skrzypiec i fletu prostego, oraz łączy kilka stylów wokalnych. Z tekstów piosenek, koncentrując się głównie na tematach fantasy, muzykę Emerald Shine można również określić jako „fantasy metal”. Zespół powstał w 2013 roku. W pierwszych latach eksperymentowali z różnymi instrumentami, szukając własnego charakterystycznego brzmienia. Na początku 2016 roku, ukazał się pierwsze demo EP o nazwie ” Beneath the Stars”, na którym było już słychać charakterystyczne cechy zespołu. Instrumenty akustyczne, wokal damski i męski w miękkim oraz ostrym wydaniu a także kreatywne partie perkusji. Latem 2018, Emerald Shine rozpoczął pracę nad debiutanckim krążkiem, który ma wyjść w listopadzie.
https://www.facebook.com/emeraldshineofficial/

Windmill
Windmill – czyli młyn. Młody folk metalowy zespół z Gdańska, założony zimą 2016. Nasza muzyka prezentuje różne aspekty kultury folkowej, zarówno wesołe jak i mroczne, płynnie łącząc melodie grane na flecie i bouzouki z ciężkimi riffami i ognistymi solówkami, wszystko dopełnia charyzmatyczny podwójny wokal. Póki co zagraliśmy kilkanaście koncertów w całym kraju u boku największych sław Polskiej sceny Folk Metalu, a niedługo rozpoczniemy pracę nad naszym debiutowym krążkiem.
https://www.facebook.com/FolkMetalWindmill/

Morhana
Morhana jest jednym z pierwszych polskich zespołów folk metalowych, którego początki sięgają 2006 roku. Łączy zarówno ciężkie, jak i melodyjne brzmienia, osiągając równowagę między muzyką folkową, a ostrym, ale nie pozbawionym charakteru metalem. Inspiracje folkowe muzycy Morhany czerpią z różnych części świata – odważnie sięgają zarówno po szybkie, skoczne motywy bretońskie, jak i po melodyjne, smutne pieśni osadzone w klimatach stricte słowiańskich. Większość tekstów natomiast odnosi się do mitologii nordyckiej.
Obecność instrumentów klasycznych nadaje utworom lekkość, co w połączeniu z ciężkim zapleczem gitarowym tworzy niespotykaną, wybuchową mieszankę. Wokale – z jednej strony męski – mocny, gardłowy, z drugiej kobiecy – wysoki i czysty dopełniają całości i tworzą unikalny charakter zespołu.
Zespół ma na koncie dwie płyty demo, EP-kę, oraz płytę długogrającą zatytułowaną „When The Earth Was Forged”, wydaną w grudniu 2015 r.
https://www.facebook.com/morhanaofficial?fref=ts

Runika
Zespół z charyzmatycznym damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Na scenie łączy mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach.
https://www.facebook.com/Runikaband

Bilety: 35/45zł
Otwarcie bram: 19:00
Start: 19:30
Do zobaczenia pod sceną!
Sława!