Folk Metal Night Noc Kupały / 24.06.2017 / stage2 / 18:00

Kolejna edycja Folk Metal Night. Wyjątkowa, bo poza zespołami, które dobrze znacie z naszych imprez – Morhany i Aetheru, zobaczycie i usłyszycie pierwszy po rektywacji występ Derwany i pierwszy na FMN koncert Sacrimonii. Bądźcie z nami! Sława!

Morhana
Zespół łączący zarówno ciężkie jak i melodyjne brzmienia, osiągając równowagę między muzyką folkową, a ostrym, ale nie pozbawionym charakteru metalem.
https://www.facebook.com/morhanaofficial?fref=ts

Derwana
Rock słowiański- pełen tajemnic, nieodkrytych lądów ,baśni i nieznanych jeszcze historii. Podróż do starych i najbardziej magicznych miejsc. Mocny wokal,bogate instrumentarium, skrzypce,flety, akordeon, niezwyczajne klimaty i zagadkowe przestrzenie. Derwana to dzikość i natura . To nowy wymiar muzyki folkowej.
https://www.facebook.com/Derwana.official/

Skład:
Magda Przychodzka – wokal, flet
Wiktoria Małachowska – skrzypce,wokal
Seweryn Bartosz Wilk – akordeon, flet, instrumenty klawiszowe, wokal
Michał Lesiak (Lesiu) – gitara
Michał Woźniak (Majkel) – bas
Piotr Konarski(Tonic) – perkusja

Aether
Powstały w 2015 roku zespół z Łodzi grający melodeath/folk. W swojej muzyce chwalą Odyna i wyrażają odwieczną tęsknotę za nocami polarnymi, gdzie niebo usiane jest gwiazdami, a zorza polarna oświetla kości poległych. Inspirują się takimi kapelami jak Ensiferum czy Wintersun.
https://www.facebook.com/aethermelodeath/?fref=ts

Sacrimonia
Kwartet z Warszawy powstały w 2015 roku, pod koniec minionego roku ujawnił się wraz ze swoją debiutancką EPką „New World Ascension”.
Gatunek: Symphonic Black Metal

Kamila „Lasaira” Grabowska-Derlatka – Vocals
Jakub Zgorzelski- Guitars
Filip Gawlak – Bass
F. S. – Drums
https://www.facebook.com/pg/sacrimoniaofficial/

Otwarcie bram: 18:30
Start: 19:00

Bilety: 20/30zł
Zapraszamy!