tiktok logo

FOLK METAL NIGHT IV / 14.11.2015 / / 19:00

Kolejna edycja imprezy FOLK METAL NIGHT, na której obok stołecznych zespołów dobrze znanych z poprzednich edycji FMN będziecie mogli usłyszeć gościa specjalnego – zespół Radogost! Będzie się działo – przybywajcie licznie. Sława!

Radogost
Pochodząca ze Śląska Cieszyńskiego formacja Radogost, której nazwa wywodzi się od imienia jednego ze słowiańskich bogów. Grupa powstała w 2006 roku i gra energetyczną muzykę metalową z elementami folkowymi, mocno zakorzenioną w tradycji słowiańskiej. Wizytówką zespołu są pełne ekspresji koncerty oraz melodyjne, dynamiczne utwory, w których mocne, gitarowe riffy i agresywne bębny zestawiono z dźwiękiem skrzypiec oraz innych tradycyjnych instrumentów. W tekstach Radogost nawiązuje do legend, mitów, podań i wierzeń słowiańskich, kultywując tradycje ludów zamieszkujących tereny między innymi dawnej Polski, Czech i Słowacji.
https://www.facebook.com/radogostpl?fref=ts

Morhana

Zespół wykonujący folk metal. Łączy zarówno ciężkie jak
i melodyjne brzmienia, osiągając równowagę między muzyką folkową, a ostrym, ale nie pozbawionym charakteru metalem.
https://www.facebook.com/morhanaofficial?fref=ts

Runika

Młody warszawski zespół z damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie.
https://www.facebook.com/Runikaband

Elforg

Młody, rozwijający się zespół folk metalowy, łączący melodie skrzypiec wzorowane na ludowych z gardłowym growlem, szybka gitara, dudniącym basem i piekielna perkusja. Teksty wzorowane są na wierzeniach ludowych, naturze, podróżach i historii.
https://www.facebook.com/ElforgOfficial?fref=ts

wydarzenie na fb