tiktok logo

FOLK METAL NIGHT Dziady + 10-lecie zespołu Morhana / 29.10.2016 / / 18:00

Niezwykła edycja FOLK METAL NIGHT Dziady i 10-lecie zespołu Morhana – musicie być z nami!

Zagra dla Was pięć zespołów:

Percival Schuttenbach
Czołówka polskiego folk-metalu – to żywiołowe połączenie rodzimej kultury z mocnymi brzmieniami, niesamowite koncertowe show oraz oryginalne instrumentarium. Zespół tworzony jest przez charyzmatycznego lidera – wirtuoza gitary i wokalistę w jednym, perkusistę o światowym uderzeniu i energii oraz – przede wszystkim – przez trzy piękne i demoniczne wokalistko-instrumentalistki o trzech różnych kolorach włosów.
https://www.facebook.com/PercivalSchuttenbach/?fref=ts

Radogost
Pochodząca ze Śląska Cieszyńskiego formacja Radogost, której nazwa wywodzi się od imienia jednego ze słowiańskich bogów. Grupa powstała w 2006 roku i gra energetyczną muzykę metalową z elementami folkowymi, mocno zakorzenioną w tradycji słowiańskiej. Wizytówką zespołu są pełne ekspresji koncerty oraz melodyjne, dynamiczne utwory, w których mocne, gitarowe riffy i agresywne bębny zestawiono z dźwiękiem skrzypiec oraz innych tradycyjnych instrumentów. W tekstach Radogost nawiązuje do legend, mitów, podań i wierzeń słowiańskich, kultywując tradycje ludów zamieszkujących tereny między innymi dawnej Polski, Czech i Słowacji.
https://www.facebook.com/radogostpl?fref=ts

Morhana
Zespół wykonujący folk metal. Łączy zarówno ciężkie jak i melodyjne brzmienia, osiągając równowagę między muzyką folkową, a ostrym, ale nie pozbawionym charakteru metalem.
W tym roku obchodzi 10-lecie działalności.
https://www.facebook.com/morhanaofficial?fref=ts

Runika
Zespół z damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Na scenie łączy mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach.
https://www.facebook.com/Runikaband

Czertoróg
Młody zespół z Wrocławia przejawiający w swojej twórczości fascynację bogatym dziedzictwem muzyki tradycyjnej. Zarówno polsko- jak i rosyjskojęzyczne teksty opiewają pierwotne siły natury oraz poruszają tematykę słowiańskich podań i legend. Mocne riffy przeplatają się z melodyjnym śpiewem i harmonią skrzypiec.
https://www.facebook.com/Czertorog/?fref=ts

Otwarcie bram: 17:30
Start: 18:00

Bilety: 35/45zł
Przedsprzedaż od 1 czerwca na www.sztukanocy.pl

Zapraszamy! Sława!

wydarzenie na fb