tiktok logo

Barreleye / Aterra / Dahaca / 30.09.2016 / / 20:00

Barreleye:

Zespół założony został w Berlinie w Maju 2012 roku przez Danilo Garbe (Gitara), Michael Peters (Wokal), Yves Knipp (Perkusja) oraz Thilo Mellies (Bass) pod nazwą BARRELEYES. Pierwsze nagranie ujrzało światło dzienne w styczniu 2014, było to EP ‚Virus’. Na początku 2014 roku nastąpiły zmiany personalne. Do kapeli dołączyli Christoph Witte (Gitara), Szymon Leśniewski (Bass) oraz Henry Ludwig (Perkusja). Z nowymi muzykami i z nową siłą skład przyjął nazwę BARRELEYE.

Zespół złapał wiatr w żagle i rozpoczął przygotowania do nagrania debiutanckiego albumu. W międzyczasie aktywnie koncertując. Nagranie pierwszej płyty odbyło się w lutym i marcu 2015 w Hidden Planet Studio w Berlinie. Nagrywaniem zajął się Jan Oberg z zespołu Earthship. ‚Urged to Fall’ – pierwszy long play BARRELEYE zaprezentowany został publiczności 1 września 2015. Jest to mieszanka nowoczesnego death/thrash metalu ze sporą dawką melodii i zróżnicowanym wokalem.

W lutym 2016 roku nowym perkusistą został Dmitry Frolov.

Zespół przygotowuje się obecnie do wydania EP z nowymi utworami, które ukaże się jeszcze w tym roku!

ATERRA:
Zaczątkiem tego czym jest obecnie ATERRA było spotkanie w lutym 2012 roku Rybacka (perkusja) i Tiger’a (gitara). Na początku było to granie dla samego grania ale po paru próbach Panowie stwierdzili, że jedna gitara i perkusja to za mało. Po krótkich poszukiwaniach do bezimiennego projektu dołączył Caruso jako drugi gitarzysta. Jesienią 2012 do składu dołączyli Bereth (bas) i Suchy (wokal). W marcu 2013 roku szeregi zespołu zasilił producent muzyki alternatywnej – Aero – i tak wykrystalizował się pełny skład ATERRY.
Już w pełnym składzie ATERRA nagrała 6-utworowe demo-„setkę”, które było wykorzystywane do celów promocyjnych.
5 lipca 2013 roku w warszawskim Club Rock zespół zagrał swój pierwszy koncert, zapełniając po brzegi salę. Wydarzenie, jakim był debiutancki koncert ATERRY otrzymał bardzo pochlebne recenzje warszawskiego świata muzycznego.
W październiku 2013 r. zespół nagrał singiel „Empty rules&cold conclusions”, który wielokrotnie był na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Aspekt a 6 grudnia 2013 r. ATERRA zdobyła nagrodę publiczności na ogólnopolskim konkursie, który odbywał się w klubie Progresja.
Z początkiem 2014 roku skład opuścił Suchy. Aktualnie za wokal odpowiada Caruso. ATERRA zagrała mnóstwo koncertów m.in. z ARCH ENEMY, M.O.D., MATERIA, HATE, ILLUSION.
W 2015 r. ATERRA nagrała debiutancką płytę „All Born in Pain”, która zbiera bardzo pozytywne recenzje zarówno w Polsce jak też poza granicami kraju.
ATERRA stara się nie zaszufladkować grając WŁASNĄ ciężką muzykę oraz eksperymentując z elementami innych gatunków muzycznych.

Dahaca:
Zespół DAHACA powstał w 2008 roku.
Obecnie na koncie ma wydany własnym nakładem album LP – 'The Pure Misanthropy’ z 2013 roku i jest w trakcie pracy nad nowym materiałem, wejście do studia planowane jest na wiosnę 2017.
Zespół zagrał sporo koncertów w wielu miastach Polski, do tej pory jednak najbardziej spektakularnym wydarzeniem był udział w festiwalu SummerBreeze w Niemczech w 2013 roku. Zespół wystąpił wtedy na jednej scenie m.in. z Vader, Exodus czy Destruction. Z ciekawostek – zespół pojawił się anonimowo w jednej z reklam emitowanych zarówno w telewizji jak i internecie pt. Armageddonetia.
Styl muzyczny Dahaca nie jest jedną zamkniętą formą – jest to metalowa hybryda na którą składają się różne metalowe gatunki.
Sam zespł określa swój styl jako Pure Death Groove.

Skład:
Shaman – voc
V – gitary/fx
Tom – gitary
Godik – bas

————————————————————————————
Start: 20:00
Wjazd: 15zł

wydarzenie na fb