tiktok logo

Pora Zwyrola w Voodoo: Noc Zombie! / 14.07.2019 / stage1 / 19:00

Pora Zwyrola zaprasza już 14.07 do VooDoo Club na spotkanie z klasyką filmów o ZOMBIE!

Zobaczymy wielki klasyk podgatunku i jeden z najlepszych filmów grozy w ogóle – „Zombie. Pożeracze mięsa” z 1979 autorstwa maestro filmowego gore, Lucio Fulciego, a także ”Noce terroru” (inne tytuły: ”Burial Ground”, Zombie 3”; pl. ”Cmentarz”) z 1981 roku, w reżyserii Andrei Bianchiego, włoskiego specjalisty od kina eksploatacji.

O POŻERACZACH MIĘSA tak pisał Marcin Kupczyk (przyznając filmowi 10/10): „Fabuła (…) chwilami rwie się ona niczym papierowy ręcznik, pozostawiając widza z szeregiem niedopowiedzeń. Naprawdę ważny jest jednak fakt, że Fulci wykorzystał pozornie błahą historyjkę jako pretekst do przedstawienia własnej, oryginalnej wizji horroru. Facet zaczerpnął pełną garścią z „Dawn of the Dead”, wyciągnął co się dało z klasycznych filmów o żywych trupach („I Walked with a Zombie” , „White Zombie” i kilku innych staroci) powracając tym samym do korzeni legendy i stworzył z tych elementów całkiem nową jakość! Po części zrezygnował z logiki by móc ukazać nam szereg przedziwnych scen, scen nierzadko makabrycznych i odrażających ale przy tym niezwykłych, wręcz wizjonerskich, budzących podziw dla artystycznej śmiałości reżysera. Czy kiedykolwiek wcześniej potrafilibyśmy sobie wyobrazić scenę niesamowitego, podwodnego starcia żywego trupa z ogromnym rekinem – scenę, która wciąż, dla wielu fanów ekranowej grozy pozostaje niedoścignioną, najlepszą wręcz w historii horroru?”
___

Za dobrą rekomendację „NOCY TERRORU” niech posłużą słowa Piotra Sawickiego, filmoznawcy, miłośnika kina grozy i autora książki ”100 filmów gore”:

”Chyba najbardziej odjechany film o zombie jaki widziałem. Fabuły rzeczywiście tu nie ma, ale to nie przeszkadza, bo w zamian otrzymujemy maksimum akcji, perwersji i pomysłowo zainscenizowanych krwawych jatek. Zombich w akcji widzimy właściwie bez przerwy, od początku do końca. Całość okraszona jest elementami specyficznego campowego humoru i psychodeliczną muzyką. Dla wszystkich fanów żywych trupów „Burial Ground” jest pozycją obowiązkową. Gwarantuję, że nie będziecie się nudzić.”

Film, wypełniony hektolitrami krwi, nagością, gwiazdami filmów porno w rolach głównych i popisowym występem karła Petera Barka.

[PS: Ktoś kiedyś powiedział, że jedyną rzeczą zabawniejszą od seansu „Nocy terroru” jest seans „Nocy terroru” w towarzystwie odpalonego jointa.]

Widzimy się w Voodoo!
___
PORA ZWYROLA prezentuje: NOC ZOMBIE
CZAS: niedziela, 14.07, godz. 19.00
MIEJSCE: VooDoo Club, al. Prymasa Tysiąclecia 48A

Wrota piekieł otworzą się, jak wysypiesz z sakwy 20 złotników.

Prowadzenie: Jacek Dziduszko


REGULAMIN KLUBU dostępny pod adresem
https://www.voodooclub.pl/strona/regulamin