tiktok logo

Folk Metal Night VI / 09.04.2016 / / 19:00

Szósta, jak do tej pory największa, edycja FOLK METAL NIGHT – obecność obowiązkowa 😉 Sława!

Pravia

W muzyce zespołu Pravia słychać nie tylko death metal, ale także jego nowoczesne odmiany, naleciałości deathcore czy odniesienie do starego thrash. Teksty i tematyka odnoszą się do starej wiary słowiańskiej. Zespół przypomina w swoich tekstach o starych bogach, wierzeniach Słowian i o wielkich dokonaniach ludzi z środkowej i wschodniej Europy.
https://www.facebook.com/praviaofficial/?fref=ts

Othalan
Zespół ze Śląska. Ich twórczość to prawdziwa mieszanka wybuchowa, będąca połączeniem metalowych brzmień ze skocznymi, folkowymi nutami. Choć kapela gra przede wszystkim folk metal, nie ogranicza się wyłącznie do tego gatunku. W swojej muzyce członkowie grupy wykorzystują również elementy typowe dla rocka, punku, metalu symfonicznego.
https://www.facebook.com/othalanfolk/?fref=ts

Runika

Zespół z damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Na scenie łączy mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach.
https://www.facebook.com/Runikaband/?fref=ts

Morhana

Zespół wykonujący folk metal. Łączy zarówno ciężkie jak i melodyjne brzmienia, osiągając równowagę między muzyką folkową, a ostrym, ale nie pozbawionym charakteru metalem.
https://www.facebook.com/morhanaofficial/?fref=ts

Elforg

Młody, rozwijający się zespół folk metalowy, łączący melodie skrzypiec wzorowane na ludowych z gardłowym growlem, szybka gitara, dudniącym basem i piekielna perkusja. Teksty wzorowane są na wierzeniach ludowych, naturze, podróżach i historii.
https://www.facebook.com/ElforgOfficial/?fref=ts

Aether

Łódzka kapela melodeath/folk metalowa. Na scenie diabły wcielone, po raz pierwszy w Warszawie.

Bilety: 20/25zł
Przedsprzedaż: sztukanocy.pl

Zapraszamy! Sława!

wydarzenie na fb