Ancient Rites + TBA w Warszawie

Kiedy w 1998 roku belgijska producentka Marilyn Watelet próbowała w swoim dokumencie „Black Metal” zobrazować kontekst kulturowy tego ruchu, Ancient Rites był w ten krajobraz wpisany już od dawna, stąd pojawienie się w filmie zespołu można było uznać za całkowicie uzasadnione i naturalne.

Twórcy kilku znakomitych płyt – z kultową EPką „Evil Prevails…” z 1992 r. na czele – nigdy nie zyskali większego rozgłosu medialnego, choć prezentowana przez nich muzyka w niczym nie ustępowała twórczości Samaela czy Necromantii.

Dzierżąc czarny sztandar wysoko, robili swoje i tak zostało do dziś. W Polsce zawsze mieli grono swoich oddanych słuchaczy, głównie dzięki wydanym przez Morbid Noizz a następnie Mystic Production licencyjnym taśmom z pierwszymi płytami grupy.

Choć może nie wymienia się ich wśród czołowych grup black metalowych wszech czasów, należy im się szacunek nie mniejszy niż choćby greckiemu Varathron. Swoim ostatnim studyjnym albumem „Laguz” z 2015 r. pokazują, że duch starej szkoły black metalu w nich wciąż żyje i ma się jak najlepiej.

VooDoo Club
Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A (dawne Bema 65),
01-242 Warszawa

Start:
Bilety:

Zagrają:
Ancient Rites ( epic extreme blackmetal )
TBA

▶▶▶ ANCIENT RITES – Diest, Belgium
https://www.facebook.com/ancientrites/
http://www.ancientrites.be

⚡ Dim Carcosa (full album) https://youtu.be/cuxhRr237cE
⚡ Laguz (Full Album) https://youtu.be/UsBux_vDGXE
⚡ Victory or Valhalla (live) https://youtu.be/4Wm4lF55Fyk


Osoby niepełnoletnie potrzebują do udziału w wydarzeniu pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego

REGULAMIN KLUBU dostępny pod adresem
https://www.voodooclub.pl/strona/regulamin