Pora Zwyrola w Voodoo: Noc Zombie! - 14 lipca 2019 19:00 (niedziela)

Pora Zwyrola zaprasza już 14.07 do VooDoo Club na spotkanie z klasyką filmów o ZOMBIE!

Zobaczymy wielki klasyk podgatunku i jeden z najlepszych filmów grozy w ogóle - "Zombie. Pożeracze mięsa" z 1979 autorstwa maestro filmowego gore, Lucio Fulciego, a także ''Noce terroru'' (inne tytuły: ''Burial Ground'', Zombie 3''; pl. ''Cmentarz'') z 1981 roku, w reżyserii Andrei Bianchiego, włoskiego specjalisty od kina eksploatacji.

O POŻERACZACH MIĘSA tak pisał Marcin Kupczyk (przyznając filmowi 10/10): "Fabuła (...) chwilami rwie się ona niczym papierowy ręcznik, pozostawiając widza z szeregiem niedopowiedzeń. Naprawdę ważny jest jednak fakt, że Fulci wykorzystał pozornie błahą historyjkę jako pretekst do przedstawienia własnej, oryginalnej wizji horroru. Facet zaczerpnął pełną garścią z "Dawn of the Dead", wyciągnął co się dało z klasycznych filmów o żywych trupach ("I Walked with a Zombie" , "White Zombie" i kilku innych staroci) powracając tym samym do korzeni legendy i stworzył z tych elementów całkiem nową jakość! Po części zrezygnował z logiki by móc ukazać nam szereg przedziwnych scen, scen nierzadko makabrycznych i odrażających ale przy tym niezwykłych, wręcz wizjonerskich, budzących podziw dla artystycznej śmiałości reżysera. Czy kiedykolwiek wcześniej potrafilibyśmy sobie wyobrazić scenę niesamowitego, podwodnego starcia żywego trupa z ogromnym rekinem - scenę, która wciąż, dla wielu fanów ekranowej grozy pozostaje niedoścignioną, najlepszą wręcz w historii horroru?"
___

Za dobrą rekomendację "NOCY TERRORU" niech posłużą słowa Piotra Sawickiego, filmoznawcy, miłośnika kina grozy i autora książki ''100 filmów gore'':

''Chyba najbardziej odjechany film o zombie jaki widziałem. Fabuły rzeczywiście tu nie ma, ale to nie przeszkadza, bo w zamian otrzymujemy maksimum akcji, perwersji i pomysłowo zainscenizowanych krwawych jatek. Zombich w akcji widzimy właściwie bez przerwy, od początku do końca. Całość okraszona jest elementami specyficznego campowego humoru i psychodeliczną muzyką. Dla wszystkich fanów żywych trupów "Burial Ground" jest pozycją obowiązkową. Gwarantuję, że nie będziecie się nudzić.''

Film, wypełniony hektolitrami krwi, nagością, gwiazdami filmów porno w rolach głównych i popisowym występem karła Petera Barka.

[PS: Ktoś kiedyś powiedział, że jedyną rzeczą zabawniejszą od seansu "Nocy terroru" jest seans "Nocy terroru" w towarzystwie odpalonego jointa.]

Widzimy się w Voodoo!
___
PORA ZWYROLA prezentuje: NOC ZOMBIE
CZAS: niedziela, 14.07, godz. 19.00
MIEJSCE: VooDoo Club, al. Prymasa Tysiąclecia 48A

Wrota piekieł otworzą się, jak wysypiesz z sakwy 20 złotników.

Prowadzenie: Jacek Dziduszko

--
REGULAMIN KLUBU dostępny pod adresem
https://www.voodooclub.pl/strona/regulamin

ODWIEDŹ WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Adres

Warszawa Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A 

(Dawne Bema 65)

tel. +48 602 559 066

Koncerty, imprezy, wynajem: 

kontakt@voodooclub.pl

Promocja i marketing: 

promocja@voodooclub.pl

Dojazd

Zaprzyjaźnione strony